FC Eger-Tengely-Közmű - Rákospalotai EAC 0 : 2 17:00

FC Eger-Tengely-Közmű - Rákospalotai EAC 0-2 (0-1)
    Eger, 400 néző. V.: Vida (Veres, Szabó Z.)
    Eger: Molnár -Baranyai, Holtner, Kovács - Oláh, Bajzát, Márton, Némedi, Telek - Montvai, Nagy P. (Klátyik, 73.). Edző: Csuhay József.
    REAC: Cser - Takács B., Balogh, Virág - Szőcs (Csikós, 83.), Szabó (Takács S. 78.), Gelbman, Bélteki, Doma - Karászi, Podhorszky. Edző: Kiss László.
    Gólszerző: Podhorszky a 43., Szőcs az 55. percben.
    Sárga lap: Baranyai az 50., Szabó a 78. percben.
    9. perc: Bajzát szöktette Oláht, akinek tiszta helyzetből leadott 16 méteres lövését Cser szögletre ütötte.
    24. perc: Bélteki 20 méteres lövését fogta biztos kézzel Molnár.
    43. perc: Takács labdájával Szabó ugrott ki az egri védők között, lövése mellé ment volna, a berobbanó Podhorszky azonban közelről a hálóba rúgta a labdát, 0-1.
    48. perc: Bajzát lövése akadt el az egyik védő lábában.
    57. perc: Balog 40 méterről vállalkozott lövésre, a labda Molnár melléről kipattant, de aztán felszabadult a kapu.
    55. perc: Keresztbe szállt a labda az egri kapu előtt, Molnár kivetődött, de nem érte el és a felfutó Szőcs félmagasan biztosan lőtt az üres kapu közepébe, 0-2.
    64. perc: Doma félmagas lövése centiméterekkel szállt az egri kapu mellé.
    65. perc: Szép egri támadás végén Márton labdáját hárította Cser.
    80. perc: Bajzát váratlanul vette célba a vendégek kapuját, de a labda mellé szállt.
    87. perc: Némedi 20 méteres lövése suhant el a kapufa mellett.
    90. perc: Klátyik 25 méterről tett kísérletet a gólszerzésre, labdája alig szállt kapu fölé. Ezzel oda lett az utolsó lehetőség is.
    Az első perctől kezdve otthonosabban mozogtak a vendégek az egri játéktéren, majd folyamatosan mezőnyfölényt harcoltak ki. Mégis abban az időszakban a legnagyobb gólhelyzet a hazaiak előtt adódott, Oláh lövését azonban bravúrosan hárította a kapus. Huszonöt perc elteltével szinte besötétedett, erős szél kíséretében megeredt az eső, majd úgy elkezdett zuhogni, hogy a játékvezető 15 percre félbeszakította a meccset. A folytatásban egy védelmi megingást használtak ki a fővárosiak és szereztek vezetést szünet előtt. Fordulás után még jobban mozogtak a csúszós talajon a rákospalotaiak, ötletesen, szemre is tetszetősen futballoztak, és nem véletlenül növelték előnyüket. Az egriek ugyan próbáltak lelkesedni, de nem tudták igazából felépíteni támadásaikat a magabiztos vendégekkel szemben. Dicséretes, hogy Bajzáték több lövéssel is megpróbálkoztak, hogy legalább szépítsenek, de ezeket nem kísérte szerencse. A jól játszó vendégek győzelme feltétlen megérdemelt. Jók: Holtner, ill. Szőcs, Szabó, Gelbman, Podhorszky.
    Ifik: 1-0.
    Csuhay József: - Megérdemelt vendégsiker.
    Kiss László: - A háromrészes mérkőzésen a második és harmadik „harmad” alapján rászolgáltunk a győzelemre.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-05-18