2018.02.24, 14:41
    Bajnokesélyest vert a Hatvan idegenben
    Soroksári TE - FC Hatvan 0-2 (0-0)
    Haraszti út, 400 néző. V.: Szőke Z. (Tamás, Kiss Z.)
    Soroksár: Borsos - Szente, Frick, Erdélyi - Bősze, Tóth G., Szántó (Simon F. a szünetben), Soós (Ónodi 67.) - Tímár, Gyurováth (Hidi, 68.), Szeitl. Edző: Gálvölgyi István.
    Hatvan: Nagy I. - Pásztor, Károly, Buzma, Szabados - Bíró (Gombos, 87.), Pilcsuk, Gohér (Orovecz 77.), Balogh - Hídvégi (Tóth N. 88.), Brezovszky. Edző: Tóth Dénes, Orovecz György.
    Gólszerző: Hídvégi az 55., Brezovszky a 89. percben.
    Sárga lap: Buzma a 29., Gohér a 34., Simon F. és Tóth G. a 85. percben.
    Kiállítva: Simon F. (második sárga lap miatt) a 87. percben.
    40. perc: Tímár 14 méteres lövését bravúrosan hárította Nagy 1.
    42. perc: Kavarodás támadt a hatvani kapu előtt, de a védők felszabadítottak.
    50. perc: Gohér szögletét Bíró fejelte kapura, ám a hazai védők a gólvonalról kivágták a labdát.
    54. perc: Bíró továbbított Pilcsukhoz, aki Hídvégi elé tálalt, majd a csatár 10 méterről az üresen maradt kapuba rúgta a labdát, 0-1.
    84. perc: Brezovszky lépett ki a védők közül, a kapus fölött megemelte a labdát, de az a felső kapufáról kifelé pattant.
    88. perc: Gyors hatvani támadás végén Gombos gurított középre és a jókor érkező Brezovszky egy csel után 8 méterről a hálóba bombázott, 0-2.
    Hazai mezőnyfölény jellemezte az első félidőt, de a soroksáriaknak igazi gólhelyzetük nem akadt. A hatvaniak jól megszervezték a védekezésüket, igyekeztek megbecsülni a labdát, s ez eredményesnek bizonyult. Fordulás után sakkmatt helyzetből szereztek vezetést a vendégek, ami sokkolta a soroksáriakat. Ahogy telt az idő úgy lett egyre idegesebb a hazai gárda, sokat is szabálytalankodott, de ezzel nem zökkentette ki játékából a vendégeket. Az ügyesen kontrázó hatvaniak az utolsó percekben még több gólt is szerezhettek volna. A szervezetten és nagy akarással játszó Hatvan győzelme ugyan az erőviszonyok alapján meglepő, de a látottak szerint teljesen megérdemelt. Jók: Károly, Pásztor, Buzma, Pilcsuk, Bíró.
    Gálvölgyi István: - Ma többet vesztettünk három pontnál.
    Tóth Dénes: - Olyanok vagyunk, mint az idősödő férj. Idegenben egyre jobban megy...

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-05-18