Nyírbátori FC - Kiskunfélegyházi TK 4 : 1 17:00

1. Nemzeti Sport: 400

2018.01.27, 18:00
    NYÍRBÁTOR-KTK 4-1 (2-0)
    Nyírbátor, 400 néző. Vezette: Mezei.
    Nyírbátor: Körmös - Szegedi, Balogh, Kosán, Lukács, Márton, Gubányi, Csapos, Bandics, Lőrincz, Tóth. Edző: Baracsi János.
    KTK: Bánó - Márics, Karsai, Nagy, Fekete, Újfalusi (Kecskés a 63.), Truczka, Csincsák, Fórizs, Korom (Síber a 80. p.), Czigléczki. Edző: loan Patrascu.
    10. perc: Kosán jobb oldali szöglete a gólvonalnál álló Csincsák lábáról a saját kapujába pattant, öngól, 1-0.
    17. perc: Lőrincz lépett ki a védők közül, a 16-os sarkáról lőtt, a kapusról kipattanót Tóth segítette a hálóba, 2-0.
    55. perc: Karsai 22 méteres szabadrúgása a jobb alsó sarokba vágódott, 2-1.
    65. perc: Balogh nagy bedobása után Lukács megcsúsztatta, Tóth pedig egyből a kapu oldalába lőtt, 3-1.
    70. perc: Csapos jobb oldali beadását a menteni igyekvő Korom saját kapujának jobb felső sarkába küldte, öngól, 4-1.
    Rendkívül nehéz körülmények között, felázott talajú, tócsákkal díszített pályán estek egymásnak a csapatok. A bátoriak jobban alkalmazkodtak a pálya talajához, és fokozatosan kialakult fölényüket gólokra is váltották. Igaz, a győzelembe a félegyháziak is besegítettek két öngóllal. A KTK óvás alatt játszotta a mérkőzést, mert szerintük a pálya - 10 cm-es víz állt rajta - alkalmatlan volt.
    Baracsi János: - A körülményekhez jobban alkalmazkodva ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
    loan Patrascu: - Számomra rejtély, hogy a játékvezető miként vélte játékra alkalmasnak ezt a pályát.

Forrás: Petőfi Népe, 1998-04-20