Soroksári TE - FC Eger-Tengely-Közmű 1 : 0 16:30

Soroksári TE - FC Eger-Tengely-Közmű 1-0 (1-0)
    Budapest, Haraszti üt, 500 néző. V.: Krista (Zádori, Bárány).
    Soroksár: Borsos - Vikukel, Frick, Erdélyi - Soós, Bősze (Szántó, 79.), Szente, Simon F., Simon J. - Gyurováth (Szeitl, 74.), Jankov (Tóth G., 88.). Edző: Gálvölgyi István.
    FC Eger: Juhász - Baranyai, Holtner, Kovács - Berecz, Bajzát (Kasza, 79.), Márton, Némedi, Telek - Oláh (Montvai, 58.), Nagy P. Edző: Csuhay József.
    Gólszerző: Jankov, a 32. percben.
    Sárga lap: Erdélyi a 42., Simon J. a 68., Montvai a 76. percben.
    4. perc: Bajzát ügyesen lépett ki a védők közül, 10 m-es lövését Borsos bravúrral védte.
    9. perc: Borsos röviden kirúgott labdája Oláh fejéről az üres kapu mellé pattant.
    26. perc: Simon J. 17 m-es lövését védte Juhász.
    32. perc: Jankov ügyes cselekkel lépett ki az egri védők közül, majd 16 m-ről a kapu jobb sarkába bombázott, 1-0.
    33. perc: A kezdés után Oláh átadását Nagy P. húsz méterről centiméterekkel csavarta a bal felső sarok mellé.
    50. perc: Nagy P. 20 méteres lövését Borsos hatástalanította.
    55. perc: A felezővonaltól indulva Nagy P. négy soroksári védőt cselezett ki, de 12 m-ről a kimozduló Borsos kezébe emelte a labdát. Óriási gólhelyzet volt!
    72. perc: Formás egri akció végén Telek éles szögből a felső lécet találta el.
    83. perc: Telek beadását Be- recz 6 m-ről fölé fejelte.
    A listavezető otthonában az egriek kezdtek lendületesebben, könnyen megszerezhették volna a vezető gólt is. A folytatásban a hazaiak vették át a játék irányítását, igazi helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. Az egyéni akcióból váratlanul esett Jankov gól után a hazaiak az eredmény tartására rendezkedtek be. A második félidőben elszántak kezdtek az egriek. Nagy P. vezérletével kapujuk elé szorították ellenfelüket, de helyzeteiket képtelenek voltak gólra váltani. A rutinosabb hazaiak féltve őrizték minimális előnyüket. Sportszerű találkozón, korrekt játékvezetés mellett az egriek nem érdemeltek vereséget. Jók: Erdélyi, Simon F., Jankov, ill. Holtner, Baranyai, Nagy P. Ifik: 1-1.
    Gálvölgyi István: - Örülök, hogy szurkolóinknak és vezetőinknek kellemes ünnepeket szereztünk.
    Csuhay József: - Helyzet nélkül nyert a hazai csapat, mi a kapu torkából sem tudtunk a hálóba találni.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-04-14