2017.12.07, 09:07
    KALOCSA- HATVAN 4-2 (2-1)
    Kalocsa, 1200 néző. Vezette: Bába (Bánóczki, Varga).
    Kalocsa: Sági - Iván, Aradi, Kovács Zs. (Illés a 83.), Farkas G., Tóth A., Unyi (Paletta a 37.), Balogh, Fekete, Deák, Kovács J. (Mácsai a 46.). Edző: Hayerbacher Ferenc.
    Hatvan: Nagy - Kratofil (Tóth F. a 62.), Károly, Pásztor, Schild, Gombos, Orovecz, Hídvégi (Tóth N. a 65.), Brezovszki, Bíró (Góhér a 85. percben), Pilcsuk. Edző: Orovecz György.
    8. perc: Az első vendégakció góllal végződött. Gombos tűnt fel a bal oldalon, lövésébe Sági belevetődött. A kapusról kipattanó labdát Gombos újra rálőtte, amely a bal alsó sarokba vágódott, 0-1.
    16. perc: Unyi kapott nagyon jó indítást a jobb oldalon, beadása elakadt a védőkben, visszapattant hozzá a labda, az ismétlésből Tóth A. bombagólt lőtt a bal felső sarokba, 1-1.
    17. perc: Kovács J. kapott indítást, kilépett a védők közül, higgadtan elhúzta a labdát Nagy kapus mellett is, majd a hálóba gurított, 2-1.
    53. perc: Farkas G. húzta meg a jobb oldalt, az alapvonalról beadott, Deák ballal a hálóba perdített, 3-1.
    57. perc: Deák szerzett labdát a hatvani térfél közepén, kapura húzott, s a tehetetlen Nagy mellett szép gólt rúgott,
    4-1.
    90. perc: Orovecz végzett el szabadrúgást a kaputól húsz méterre. Csavart lövése megakadt a bal sarokban 4-2.
    Felemás benyomást keltett az első tíz perc, ugyanis a hazaiak sorozatos támadásait követően az első vendégakció góllal végződött. Nem örülhettek sokáig a vendégek, hiszen tíz percen belül a Kalocsa két remek góllal fordított. A második félidőben újabb szép találatokkal növelte előnyét a hazai csapat.
    Kitűnt: Kovács Zs., Deák, Iván, illetve Gombos, Pásztor.
    Hayerbacher Ferenc: - Nem játszottunk jó, de nyertünk, s ez a legfontosabb.
    Orovecz György: - Érzésem szerint a négy kapott gól túlzott, ennek ellenére gratulálok a hazai csapatnak.
    Ifjúsági eredmény: Kalocsa-Hatvan 3-1.

Forrás: Petőfi Népe, 1998-04-06