Békéscsaba 1912 Előre SE - Bajai LSE 7 : 0 16:00

2019.01.09, 13:51 (szerk.: 2019.01.10, 09:34)
    Letaszították a trónról a Baját

Hetet hintettek az addigi százszázalékos listavezetőnek a lila-fehérek

Békéscsab 1912 Előre SE - Baja 7-0 (4-0)
    Békéscsaba, Kórház utca, 1000 néző

15. perc: Pozsár szabadrúgásból 28 méterről a jobb felső sarokba csavart, 1-0.
    17. perc: Ladányi 18 méterről a bal alsó sarokba bombázott a meglepett kapus mellett, 2-0.
    29. perc: Horváth erős, az ötösre belőtt labdája a menteni igyekvő Glavatity lábáról a jobb alsó sarokba csorgott, öngól, 3-0.
    41. perc: Ursz pontos indításába Miklya beletette a lábát és a kivetődő kapus hasa alatt a kapu közepébe gurult a labda, 4-0.
    43. perc: Glavatity a második sárga lap után a kiállítás sorsára jutott.
    53. perc: Ladányi pontos passzát Miklya 14 méterről értékesítette a kimozduló kapus fölött, 5-0.
    56. perc: Pozsár remek szabadrúgása az érkező Szenti fejére szállt, aki visszafejelte az érkező Miklyához és a csatár értékesítette a kínálkozó lehetőséget, 6-0.
    65. perc: Szenti nagy bedobását Brlázs megcsúsztatta és Pozsár 1 méterről a kapu bal sarkába bólintotta a labdát, 7-0.

A békéscsabai csapat közönségszórakoztató mérkőzést produkált, amit a hét gól is alátámaszt.

Jó: Miklya (a mezőny legjobbja), Pozsár, Brlázs, Ladányi, Rubus ill. Sziegl.

1. Békéscsaba 7 6 1 - 20-7 19
    ...
    3. Baja 7 6 - 1 21-14 18

Szarvas János: Parádés játékkal magabiztos győzelem a listavezető ellen.
    Goretich Gábor: A minden csapatrészben jobb Békéscsaba megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Mi ma elfelejtettünk futballozni.