Budapest Honvéd FC "B" - Békéscsaba 1912 Előre SE 1 : 2 17:00

2019.01.05, 17:52 (szerk.: 2019.01.10, 09:50)
    A helyzetek alapján simább lehetett volna

A fővárosban nyert a Honvéd fakó ellen a Békéscsaba Előre

Bp. Honvéd II - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-2 (0-1)
    Budapest, 100 néző

5. perc: Rubus mélységi pontos átadását Pozsár helyezte higgadtan a kapus alatt a kapu közepébe, 0-1.
    78. perc: Pankotai pontos átadásával Okos kilépett és a 16-oson belülről, a jobbösszekötő helyéről, 15 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 0-2.
    86. perc: piros a vendégek 16-osán belül átvett egy pontos átadász és a békéscsabai kapu lábai között helyezett 8 méterről a bal sarokba, 1-2.

A vendég békéscsabai csapat sok helyzetet kidolgozott, amelyből kettőt értékesített, így magabiztos győzelmet aratott a több NB I-es kerettagot szerepeltető piros-feketék otthonában.

Jó: Debreceni, Hock ill. Pozsár, Brlázs, Rubus, Pankotai.

Szurgent Lajos: Kaptunk egy elkerlhető gólt, kezdeményeztünk, de nem tudtunk gólt lőni, mivel a felnőtt csapat visszajátszó játékosai nem megfelelően álltak a találkozóhoz.
    Szarvas János: Helyzeteink alapján simább is lehetett volna a találkozó.

5. Békéscsaba 2 1 1 - 2-1 4