Kiskunhalasi FC - Békéscsabai 1912 Előre SE 1 : 1 15:00

2019.03.14, 21:32 (szerk.: 2019.03.15, 15:21)
    Kiskunhalas - Békéscsabai 1912 Előre SE 1-1 (0-0)
    Kiskunhalas, 300 néző V: Fülöp Z.

55. p.: Kovács Norbert középen kilépett a kifelé mozgó békéscsabi védelemből, átvette a jó ütemben érkező labdát és laposan a jobb alsó sarokba helyezett, 1-0.
    70. p.: Okos nagy helyzetben a kifutó kapusba lőtt, a visszapattanót ballal a kapura emelte, a menteni akaró védők fölszabadítottak a vonalról, de éppen a jókor érkező Kocsis elé, aki 14 méterről nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 1-1.

A békéscsabai csapat már a kezdésnél problémákba ütközött, ugyanis az egyetlen ballábas játékos, Juhász György reggelre belázasodott és hiába utazott el a csapattal, nem tudta vállalni a játékot. Kényszerűségből átalakult a Békéscsaba kezdőcsapata.

Az első félidő unalmas mezőnyjátékkal telt, inkább küzdelem dominált, mint játék, de ezt a nehéz talaj is okozta.
    Az első félidő egyetlen érdekessége Lengyel nevéhez fűződött, aki a kifutó kapus fölött át akarta emelni a labdát, de a hazaiak játékosa könnyedén hárította ezt a kísérletet.

A második félidőben jól kezdett a hazai csapat és egy védelmi megingást kihasználva megszerezte a vezetést. Ettől kezdve a Békéscsaba magasabb fokozatra kapcsolt s ennek lett eredménye az egyenlítő találat.
    A mérkőzés utolsó tíz perce izgalmas játékot hozott, mindkét kapu előtt maradtak ki lehetőségek.

A pontosztozkodás megfelelt a valóságnak.

Jó: Szabó, Pócsik, Czifrák ill. Kocsis, Tóth-Kovács, Such.

Velez Attila: Jól felkészített ellenféllel szemben közelebb álltunk a győzelemhez, de mégis igazságosnak tartom a döntetlent.
    Jakab Péter: Bosszankodom az első félidő álmos játéka miatt, de a történtek után az egy ponttal mindenképpen elégedett vagyok.

1. Békéscsaba 16 12 3 1 34-12 39