Tápiógyörgye - Békéscsabai 1912 Előre SE 0 : 1 17:00

2019.03.19, 23:10 (szerk.: 2019.03.20, 15:57)
    Tápiógyörgye - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-1 (0-0)
    Tápiógyörgye, 200 néző

54. p.: Cseke jobb oldali szögletét Tóth-Kovács visszafejelte az ötösön helyezkedő Czipó elé, aki laposan, ballal a jobb sarokba lőtt, 0-1.

Lelkesek voltak a szurkolók s ugyanolyan lelkesen kezdett a hazai gárda. Nem alakult ki szép játék, inkább nagy küzdelem és adok-kapok volt a mérkőzésen, de az iramra nem lehetett panasz.

A második félidőben labdabiztosabb lett a Csaba. Az 54. percben nagy nehezen megszületett a Békéscsaba vezető gólja, ami után a hazai gárda teljes erőbedobással rohamozni kezdett, a Békéscsabának viszont jó kontralehetőségei adódtak.

Összességében jó iramú, változatos mérkőzésen a hazai csapat közel állt a döntetlen megszerzéséhez.

Jó: Magyar, Miskolczi, Szabó D., Vállai ill. Such, Valentényi, Czipó, Tóth-Kovács, Dobi.

Árvai István: Tipikus döntetlenszagú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert.
    Jakab Péter: Ma csapatszellemből és küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, és éppen ez az akarat volt az, ami szerint megérdemeltük a három pontot.

1. Békéscsaba 20 14 5 1 39-14 47