Békéscsabai Előre Spartacus SC - Dorogi AC 2 : 1 16:00

2020.03.15, 21:59 (szerk.: 2020.03.15, 22:19)
    Békéscsaba - Dorog 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 5500 néző. V: Hévízi
    B.-csaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes A., Schneider, Lengyel, Dávid, Veszelka, Kovács, Moós, Németh, Bánáti. Edző: Piller Sándor
    Dorog: Schnitzer — Aspirány, Tóth, Temesvári (Kecskés, a 60. percben), Horváth P., Kiss, Peszeki, Takács, Laczkó, Gabala, Bartalos. Edző: Varga János

6. perc: Dobó távoli lövése után centiméterekkel kerülte el a labda a jobb felső sarkot.
    12. perc: Temesvári gáncsolta a kapura törő Veszelkát, sárga lapos figyelmeztetést kapott.
    18. perc: Bánáti három védőt kicselezett, majd nagy erejű lövése után a kapufáról Németh elé pattant a labda, Németh közelről a dorogi hálóba továbbított, 1:0.
    40. perc: Bartalos remek egyéni játékkal közelítette meg a hazaiak kapuját, de a kifutó Tasnádi megzavarta, s így a mérkőzés legnagyobb helyzetét kihagyta.
    53. perc: Moós, Dávid, Dobó, Kovács lábán vándorolt a labda, aztán a beadást a kitűnően játszó Bánáti csukafejessel küldte a hálóba, 2:0.
    66. perc: Bánáti cselezett Takács és Laczkó ollóba fogta. A csabai fiú a fűre huppant. A hátulról felfutó Aspirány megszerezte a labdát, és elrúgta, ekkor Bánáti a hátvéd után rúgott, a bíró Bánátit kiállította.
    82. perc: ártatlannak tűnő dorogi adogatás után Bartalos beívelését Laczkó ügyes fejessel csúsztatta Tasnádi kapujába, 2:1.

Végig jó iramú, színvonalas, küzdelmes összecsapás, a Békéscsaba vagy ötször átjátszotta a dorogi védelmet, és egy órán át nagy fölényben volt.
    Jó: Kerekes A., Schneider, Moós, Németh, Dávid, ill. Tóth, Kiss, Peszeki, Bartalos.
    (Machalek István)

3. Dorog 25 12 5 8 43-36 29
    ...
    7. Békéscsaba 25 10 6 9 26-28 26

Népsport, 1973. április 24.
    Bcs. Előre Sp. - DAC 2-1 (1-0)

Békéscsaba, NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, 5500 néző. V : Hévízi (6)
    Előre Sp.: Tasnády (7) — Dobó (6), Kerekes A. (8), Schneider (8), Lengyel (6), Dávid (8), Veszelka (4), Kovács (4), Moós (7), Németh (7), Bánáti (1). Edző: Piller Sándor
    Dorog: Schnitzer (4) — Aspirány (5), Tóth (8), Temesvári (4), Horváth P. (6), Kiss (7), Peszeki (7), Takács (6), Laczkó (5), Gabala (6), Bartalos (7). Edző: Varga János
    Csere: Temesvári helyett a 60. percben Kecskés (—)
    Szögletarány: 9:3 (7:2) a Bcs. Előre Sp. javára.

Az egyperces gyászszünet után — amellyel a tragikus hirtelenséggel elhunyt Vecsera János játékvezető emlékének adóztak a csapatok és a szurkolók — a csabaiak lendültek támadásba.
    Dobó lövése veszélyeztette Schnitzer kapuját, majd Temesvári kapott sárga lapot Veszelka felvágásáért.
    A 18. percben Bánáti remek cselek után lőtt, a labda a felső lécről kipattant, Németh jókor érkezett s öt méterről a hálóba bombázott, 1-0.
    Nagyszerűen játszott a hazai együttes ezekben a percekben, csatárai sorra teremtették a gólhelyzeteket a dorogi kapu előtt. A hazai akciókat csak egy-két bányász-támadás szakította meg.
    A 40. percben viszont Bartalos a kifutó Tasnády mellett — az üres kapu mellé gurította a labdát!
    Nem sokkal később Dávid bombaszabadrúgása a kapufa tövéről pattant vissza, s a védők szögletre mentettek.

Fergeteges hazai rohamok vezették be a második játékrészt.
    Németh lövése a kapus lábáról pattant ki, Dávid rácsapott a labdára, de nem jutott lövéshez.
    Az 53. percben Dávid-Dobó-Kovács volt a labda útja. Kovács élesen belőtt labdáját a nagyszerűen játszó Bánáti pompás fejessel küldte a kapu alsó sarkába, 2-0.

Az Előre Spartacus második gólja. Bánáti - a kép jobboldalán - remek fejese a tehetetlen dorogi kapus és Tóth mellett a hálóba vágódik.

Tovább tartott a hazaiak fölénye a második gól után is.
    A 66. percben a cselezgető Bánátit Takács és Laczkó ollóba fogta. A csabai fiú elesett és a résen lévő Aspirány felszabadított. Bánáti a hátvéd után rúgott, amiért a játékvezető kiállította.
    Az emberhátrányba került Előre Spartacus némileg visszaesett, s most már a dorogiak is vezettek egy-két veszélyes akciót.
    A 76. percben Laczkó elől mentett kifutással Tasnády.
    Nem sokkal ezután Takács 14 méterről durrantott a bal kapufa mellé.
    A 80. percben Moós remek átadását a kapu torkában Veszelka és Dávid is elvétette.
    A 81. percben Bartalos lefutotta a jobboldali védelmet, középre emelt és Laczkó közelről a léc alá fejelt, 2-1.

Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzés. A hazaiak egy órán át nagy fölényben voltak. Jól futballoztak és széleken vezetett akcióikkal jó néhány veszélyes helyzetet teremtettek Schnitzer kapuja előtt.
    Bár Bánáti kiállítása után némi mezőnyfölényben játszott a Dorog, a lila-fehérek győzelme egy pillanatág sem volt vitás.