Kaposvári Rákóczi SC - Sabaria SE 1 : 1 15:00

2017.10.10, 18:55 (szerk.: 2017.10.10, 18:56)
    Kaposvári Rákóczi -Sabaria 1:1 (1:1)
    Kaposvár, 3500 néző. V.: Nagy J.
    Rákóczi: Horváth — Németh, Ágfalvi, Petrók (Duschák), Csorba — Gáspár, Zentai, Rózsavölgyi — Murai, Kanyar (Bódis a 7. percben), Burcsa. Edző: Németh Lajos
    Sabaria: Pálinkás — Németh, Varga L. I., Nóth, Bencsics — Horváth, Szőnye, Kratochwill (Pál a 98. percben) — Bogáti (Varga L. II. 80 perc), Derdák, Holdosi. Edző: Szabó Imre
    Már az első percben vezetést szerzett a kaposvári csapat, Burcsa tört előre a bal oldalon, pontosan ívelt az ötös sarkán álló Gáspárhoz. A középpályás még a levegőben megszelídítette a labdát, aztán kapásból élesen lőtt a bal sarokba. 1:0. Hamarosan kiderült azonban, hogy a kaposváriak ezzel el is lőtték puskaporukat. A 25. percben egyenlített a szombathelyi csapat. Ágfalvi szöglet árán tudott csak menteni, a sarokrúgást jobb oldalról Bogáti ívelte be, s a jobb összekötő helyére lopakodó Holdosi az elalvó védők mellett fejes góllal kiegyenlített. 1:1. A 30. percben Pálinkás kiejtette a labdát, de Rózsavölgyi három, lépésről az oldalhálóba bombázott, aztán Kanyar ügyetlenkedett el egy helyzetet. Szünet után folytatódott a Rákóczi erőtlen támadássorozata. Igazában azonban csak Murai az 58., illetve a 78. percben próbálkozott meg gólszerzéssel, a szombathelyi kapus azonban a helyén volt.
    Amikor a Rákóczi az első percben megszerezte a vezetést Kaposváron, aligha gondolt arra, hogy ezen a mérkőzés végén a volt NB l-es csapatnak be kell érnie egy sovány döntetlennel. A kaposváriak átszervezett támadósora, de a csapat enervált játéka egyaránt mutatja, hogy nehéz napok következnek Kaposváron. Jók: Gáspár, Ágfalvi ill., Varga L. I. Derdák, Holdosi.

Forrás: Dunántúli Napló, 1978-08-21