Bakony Vegyész TC - Szekszárdi Dózsa SE 3 : 2 15:00

2017.10.10, 18:57 (szerk.: 2017.10.11, 14:34)
    Bakony Vegyész— Szekszárdi Dózsa 3:2 (0:l)
    Veszprém, 2000 néző. V.: Eőry
    B. Vegyész: Matók — Vass L., Vass G., Horváth A., Mátyás — Németh Z., Csernyánszky, Ollé — Jugovits (Horváth a szünetben), Somogyi (Puskás a 65. percben), Cseh. Edző: Bartalfi Károly
    Sz. Dózsa: Lipovszky — Dinnyés, Szlovák, Bonnyai, Somodi — Szűcs, Tóth, Házi — Pölöskei (Valter a 74. percben), Szekeres, Zrínyi (Adorján a 74. percben). Edző: Magasházi József.
    A 32. percben Házi lefutotta a védőket, jobbra küldött labdáját az 5-ösön üresen hagyott Pölöskei a jobb sarokba gurította (0:1). A 49. percben Öllé a jobboldalon lefutott, az alapvonalról beadott labdáját Cseh okosan átlépte és a jókor érkező Németh Z. közelről a léc alá bombázta (1:1). Az 59. percben Házi beívelt szögletrugását Somodi a megtorpant védők között a hálóba fejelte (1:2). Három perccel később Ollé keresztbeadott labdáját Németh Z. 14 méterről jól eltalált lövéssel küldte Lipovszki fejelt a hálóba (2:2). A 88. percben eldőlt a mérkőzés sorsa, Csernyánszki három védőt is kicselezett, jobbra adott labdáját Németh Z. a kimozduló kapus mellett a hálóba gurította (3:2).
    Sok hibával tarkított küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők, a védelmek mindkét oldalon gyengék voltak. A mezőnyfölényben játszó hazai csapat végül szerencsével győzött. Jók: Németh Z., Csernyánszki, Ollé, ill. Házi, Szlovák.

Forrás: Dunántúli Napló, 1978-08-21