Honvéd Rákóczi Ferenc SE - MÁV Nagykanizsai TE 1 : 2 15:00

1. Népsport: 400

2017.10.10, 19:06
    Honvéd Rákóczi Ferenc SE - MÁV Nagykanizsai TE 1 : 2 (1:1)
    Tata, 400 néző. V.: Dorozsmai
    MÁV NTE: Szalai — Molnár, Németh, Englóner, Sulyok II. — Kiss, Kóródi, Gergelics — Sulyok I. (Szabó a szünetben), Szélig, dr. Füle. Edző: dr. Kalocsai Aba
    Honvéd Rákóczi: Szilágyi — Sebők, Sebestyén, Filep, Baranyai - Hernádi, Csizmadia, Dobos — Méhesi (Kiss az 58. percben), Hevesi, (Ábrahám a 72. percben), Szalai. Edző: Gunyhó Ferenc.
    A 13. percben Dobos jobb oldali szögletrúgása elpattant Englóner elől, Csizmadia 18 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (1:0). A 37. percben Sebestyén hibájából dr. Füle kapta a labdát, s beadását Szélig az alsó sarokba lőtte (1:1). A 83. percben dr. Füle egyéni játék után a kapu közepén a léc alá lőtt (1:2). A végig nagyiramú mérkőzésen a nagyszerűen védekező nagykanizsaiak második félidei, lelkes játékukkal megérdemelten szerezték meg a két pontot.
    Jók: Szélig (a mezőny legjobbja), Németh, Molnár, dr. Füle, ill. Sebestyén, Csizmadia és Szalai.

Forrás: Dunántúli Napló, 1978-08-21