Körmendi Dózsa MTE - Bábolnai SE 1 : 3 18:00

2017.10.12, 20:07
    Körmendi Dózsa MTE - Bábolnai SE 1 : 3 (1:0)
    Körmend, 800 néző, vezette: Hegedűs
    BSE: Krass — Csikós, Sebestyén. Horváth, Háklár, Süle, Hegedűs, Müller, Fedor — Tímár, Bocskai (Domján). Edző: Máté János.
    Idegesen kezdett a Bábolna, a hazaiak viszont nyugodtan játszottak és mindjárt a mérkőzés elején fölénybe kerültek. Az 5. percben Ivánkovics hibázott biztos 'gólhelyzetben, három perccel kérőbb Hartakovics a kapu fölé vágta a labdát, a hazaiak irányítottak, percekre beszorult a BSE. Ám a 24. percben Fedor előtt volt lehetőség, de Bocskaihoz játszott, aki viszont kapu mellé vágta a labdát. A 38. percben vezetést szerzet a Körmend. A büntetőterületen belül Süle kézzel ért a labdához. A játékvezető tizenegyest ítélt. A körmendi kapus Fata biztosan lőtt a jobbra vetődő Krass mellett a háló közepébe. 1:0
    Ezután még két helyzetet hagyott kihasználatlanul a hazai csapat. A másik oldalon a 43. percben Tímár tisztán kapta a labdát, egydül tört kapura, de nem tudta értékesíteni a helyzetet.
    Szünet után a BSE kezdett határozottabban. Az 55. percben sikerült is az egyenlítés. A középpályáról Bocskai elé került a labda, akinek még
    arra is volt ideje, hogy egyet igazítson rajta, majd a tehetetlen kapus mellett tizenkét méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1:1. A gól felhozta a Bábolnát, most már nyugodtan tervszerűen játszott, de kapura nem voltak veszélyesek csatárai. A hazaiak .ellentámadásait könnyen szűrte meg a bábolnai védelem.
    Az utolsó percekben fergeteges hajrát vágott ki a BSE. Sikerült is három perc alatt két gólt szerezni. A 82. percben egy jobboldaliéi belőtt labdára az előretörő Hegedűs berobbant, és hét méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett. 1:2 Két perccel később a pálya közepén Müller kapta a labdát, lefutotta a hazai védelmet és tizennégy méterről a kapujából kétségbeesetten kifutó Fata mellett nyugodtan lőtt a hálóba. 1:3
    Folytatta kitűnő vidéki sorozatát a Bábolna, habár a nagy tét miatt az első félidőben idegesen, sók hibával játszott. Ha a körmendi csatárok higgadtabbak még nagyobb különbséggel is vezethettek volna az elején. A második negyvenöt percben már egészen más Bábolna játszott. Az egyenlítés gyorsan sikerült, majd a jó hajrában biztosította a győzelmet. Az együttes játékosai valamennyien jól küzdöttek, kiemelkedő teljesítményt nyújtott Horváth, Süle, Hegedűs és Tímár.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1980-05-20 ,