2018.01.13, 10:22
    0-2-ről nyert a GYSE
    Gyulai SE - Eger SE 4:2 (0:1)
    Gyula, 2500 néző. V: Nyári (6).
    GYSE: Szabó 6 — Novák 7, Csorba 6, Cseh 6, Otott 6 — Zámbori 5 (Hirka a szünetben, 6), Kocsis 6, Kuti 5 (Petrovszki, 70. p., —) —Tóth II. 7, Steigerwald 5, Gulyás 6. Edző: Szűcs Mihály. Eger: Baár 5 — Veigli 5, Zsidai 6, Móricz 4 (Horváth III. a 36. p., 4, Danyi, 75. p., —), Csató 4 — Ambrus 6, Fegyverneki 5, Birincsik 5 — Horváth II. 5, Gömöri 6, Horváth I. 7. Edző: Bánkuti László.
    Mezőnyjáték közben, a 26. percben Horváth I. 20 méteres lövése kipattant Szabóról és Gömöri 5 méterről biztosan lőtt a hálóba, 0—1. A hazaiak idegesen, sok hibával játszottak, az egriek viszont szervezetten védekeztek, pontosabb volt összjátékuk.
    A II. félidőben Hirka beállásával javult a Gyulai SE támadójátéka, egyelőre azonban a 64. percben Horváth II. közeli lövésével 2—0-ás előnyhöz jutottak az egriek. Innen kezdve viszont óriási fordulatot vett a mérkőzés. A 66. percben egy szabadrúgást követően Kuti közelről szépített, négy perc múlva Tóth II. éles lövését Hirka egyből a bal alsó sarokba lőtte (ez volt a mérkőzés legszebb gólja), a 71. percben pedig a rosszul kimozduló Baár mellett Tóth II. már a hazaiaknak szerzett vezetést, 3—2! A 84. percben Kocsis ugratta ki Gulyást, aki a kifutó kapus mellett nem hibázott, 4—2.
    A gyulaiak a hajrában nem várt bravúrt vittek véghez, bár ebben az is közrejátszott, hogy az egriek több hibát is elkövettek. Ettől függetlenül nagyon értékes két pontot szerzett a GYSE.

Forrás: Békés Megyei Népújság, 1979-10-16