Csepel SC - Jánoshalmi Spartacus 6 : 0 17:00

Csepel — Jánoshalma 6—0 (4—0)
    Csepel, 1400 néző, vezette: Simon J.
    Csepel: Kovács A. — Kincses, Kőhalmi, Harangi — Tulipán, Hegyi (Vincze), Wéber, Tóth I. — Tarnóczi, Munkácsi (Hangai), Kelemen. Edző: Keszthelyi Mihály,
    Jánoshalma: Balogh — Geisin ger, Bátyai, Tápai, Faddi— Márkus, Laki, Liliom, Urbán — Kovács, Horváth (Bényi), Edző; Rapcsák Tivadar.
    1 Csepeli támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben mégis a Jánoshalmának nyílt gól- szerzési lehetősége. Horváth beadásáról azonban Kovács lekésett.
    A 9. percben már a vendégcsapat hálójában táncolt a labda. Kincses—Tarnóczi összjáték után Tarnóczi 18 méterről védhetetlen gólt lőtt. 1—-0.
    A 14. percben Balogh bravúrosan védte Tarnóczi közeli fejesét.
    A Í5. percben Tóth 1. legurított szabadrúgását Kelemen 19 mé-. Űrről lőtte a jobb felső sarokba. 2-0.
    A 27., percben ismét Kelemen iratkozott fel a góllövők közé. 22 méteres kapu előtt felpattanó lövésével szemben tehetetlen volt a jánoshalmi kapus. 3—0.
    A 40. nercben Tóth futott el a bal oldalon, közeli lövését Balogh a kapufára ütötte, maid a visszapattanó labdát a védelem
    kirúgta a mezőnybe. Még ugyanebben a percben újabb gólt kapott a Jánoshalma. Tarnóczi futott el a labdával, Faddi visszarántani sem tudta, s a kifutó kapus mellett a hálóba gurított.
    4-0.
    A 43. percben Horváth sárga lapot kapott. Égv, perccel később Tarnóczi közelről a kapusba lőtte a labdát.
    Cseoeli rohamokkal folytatódott a második játékrész is. A 63. percben Liliom egyedül tört kapu felé, de Kőhalmi lefutotta és szerelte. A 66. percben Tóth szabadrúgását Balogh Hegyi fejére öklözte, aki kapu fölé továbbította a labdát.
    A 70. percben Tulipán 17 méterről szerezte a Csepel újabb gólját.
    A 89. percben Tóth 18 méteres szabadrúgása a sorfalról Tulipán elé perdült, aki 5 méterről nem hibázott. 6—0,
    A mérkőzés tulajdonképpen a várakozásnak megfelelően alakult. A Csepel gyorsan rájött, hogy a középen tömörülő jánoshalmi védelmet át lehet lőni. (Négy gólt rúgott átlövésből.) A vendégcsapat szerény küzdőképessége végül is kevésnek bizonvult a gólzáporos vereség megakadályozására.
    A vendégcsapatból Liliom és Urbán játéka dicsérhető.

Forrás: Petőfi Népe, 1980-04-29