Gyulai MEDOSZ SK - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 16:00

2023.10.15, 20:49 (szerk.: 2023.10.15, 20:53)
    Gyulai MEDOSZ - Békéscsabai Előre 2:0 (2:0)

Gyula, 4500 néző
    V: Lenkefi
    Gyula: Csomós — Stefanik, Szilágyi, Sass, Géczi, Dávid, Mészáros, Nagy F., Boruzs, Himer, Nagy J. Edző: Szigeti István.
    Békéscsaba: Kisfalvi — Félix, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Süle, Zahorán, Batke, Rakonczás, Száraz. Edző: Szombati György.

A megyei rangadón a gyulai csapat végig többet támadott. A vendégek védekezésre rendezkedtek be és szórványos támadásaik nem jelentettek gólveszélyt.
    A 47. percben Sass megsérült, de tovább játszott.
    G: Dávid, Himer.
    Jó: Csomós, Szilágyi, Géczi (a mezőny legjobbja), Dávid, Hímer, ill. Kisfalvi, Szűcs, Kiss, Zahorán.

8. Gyula 19 9 1 9 26:33 19
    ...
    11. Békéscsaba 19 7 3 9 21:27 17

Népsport, 1967. szeptember 4. (Arcanum DT)
    A Gyulai MEDOSZ nyerte az örökrangadót
    Gyulai MEDOSZ - Bcs. Előre 2:0 (2:0)

V: Lenkefi
    MEDOSZ: Csomós — Géczi, Szilágyi, Sás, Stefanik, Dávid, Mészáros, Nagy II, Himmer, Boruzs, Nagy I. Edző: Szigeti István.
    Előre: Kisfalvi, Félix, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Süle, Zahorán, Batke, Rakonczás, Száraz. Edző: Szombati György.

A Gyulai MEDOSZ - Bcs. Előre NB II-es örökrangadó 22 játékosa a játékvezetőkkel üdvözli a négy és fél ezer nézőt. (Fotó: Baranyai)
    Már az elején látható volt, hogy az Előre védekezésre rendezkedett be, így a MEDOSZ irányította a játékot.
    A 15. percben Himmer a bal oldalira vágta át a labdát és Dávid 15 méterről a bal sarokba lőtt, 1:0.
    Az Előre csak Száraz révén veszélyeztetett.
    A lelkesen és jól játszó hazaiak a 30. percben lőtték második góljukat. Himer a félpályáról indult el, majd 25 méterről jól eltalált lövése a hálóba vágódott, 2:0.
    Szünet után sokkal kiegyensúlyozottabb volt a játék, mint az első negyvenöt percben.
    A 60. percben Nagy I jó helyzetben mellé lőtt.
    A 65. percben Géczi majdnem a saját kapujába vágta a labdát.
    A MEDOSZ fölényével ért véget a közepes színvonalú megyei rangadó.

Jók: Géczi (a mezőny legjobbja), Stefanik, Szilágyi, Dávid, Himmer, illetve Szűcs, Papp, Száraz.