Békéscsabai Előre SC - Budai Spartacus SC 0 : 1 16:30

Budai Spartacus - Békéscsabai Előre 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 3000 néző
    V.: Alberti
    B. Spartacus: Fónyad — Fábián, Törőcsik, Horváth, Reviczky, Kapitány, Makrai, Pál, Szekeres, Tóth, Kalmár. Edző : Molnár Péter.
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Varga, Papp, Batke, Kasznár, Száraz. Edző: Szombati György.

Erős iramú, izgalmas mérkőzésen a Budai Spartacus gyors szélsői révén mezőnyfölényt harcolt ki. Negyedóra elteltével kiegyenlítődött a játék.
    Szünet után a csabaiak kissé visszaestek, a fővárosi csapat átvette a játék irányítását és a 85. percben lőtt góllal, II. félidőbeli jobb játéka alapján, megérdemelten győzött.
    G.: Kalmár
    Jó: Horváth, Kapitány, Pál, Tóth, ill. Litauszky, Kiss.

4. Budai Spartacus 11 5 3 3 14:9 13
    ...
    9. Békéscsaba 11 4 3 4 13:13 11

Népsport, 1967. május 29. (Arcanum DT)
    Budai Spartacus - Bcs. Előre 1:0 (0:0)

V: Alberti
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Lituuszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Varga, Papp, Batke, Kasznár, Száraz. E.: Szombati Gy.

Csabai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, majd szabadrúgás után Reviczki lövése elkerülte Kisfalvi kapuját.
    A 15. percben a csabai kapus bravúros kifutással mentett az egyedül kapura törő Makrai elől. Ebben a játékrészben két nagy helyzete volt a csabai csapatnak. Előbb Batke közelről lőtt mellé, majd Varga négy lépésről föléfejelt.
    Az utolsó percekben Kisfalvi ragyogóan mentett egy felsősarkos bombát.
    A második félidőt jobban kezdték a vendégek.
    Makrai lőtt fölé, majd Szekeres lövését Kisfalvi csak másodszorra tudta megszerezni.
    Ezután Előre-percek következtek, de Kasznár és Varga elől mentettek a védők.
    A hajrában nagyon visszaesett a csabai csatársor, így nagy nyomás nehezedett a védőkre.
    A 85. percben Kisfalvi kijött kapujából, de nem tudta megszerezni a labdát. Pál beadott, és Makrai a kapu közepébe lőtt, 1:0.

A vendégek — főleg a hajrában nyújtott játékuk alapján — megérdemelten nyertek.