Martfűi MSE - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 17:00

2023.10.23, 22:11 (szerk.: 2023.10.23, 22:21)
    Békéscsabai Előre - Martfűi MSE 1:0 (0:0)

Martfű, 600 néző
    V: Dér
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.
    Martfű: Németh — Erdei, Seres, Horváth, Sütő, Bodnár, Botka, Mészáros, Szűcs, Olasz, Mezőteleki. Edző: Csendes Imre.

Tartós fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. A hazaiaknak ugyan több helyzetük volt, mégis a vendégek győzelme - egységesebb csapatjátékuk miatt - megérdemelt.
    A győztes gólt a 69. percben, szögletrúgás utáni kavarodásból, Süle szerezte.
    Jó: Száraz, Litauszky, Varga. ill. Seres, Sütő, Horváth.

8. Martfű 8 4 1 3 9:6 9
    ...
    10. Békéscsaba 8 3 2 3 10:11 8

Népsport, 1967. május 8. (Arcanum DT)

v.: Dér
    Előre: Kisfalvi, Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.
    Martfű: Németh — Erdei, Seres Horváth, Sütő, Bodnár, Botka, Mészáros, Szűcs, Olasz Mezőteleki. Edző: Csendes Imre.

Az első lövést a 15. percben Mezőteleki küldte a bal sarok felé, Kisfalvi azonban védett.
    A 20. percben Varga óriási helyzetben mintegy 4 méterről a kapu fölé lőtt, majd Olasz 20 méteres bombája süvített el a bal felső sarok fölött.
    A 35. percben Varga tört kapura, Németh azonban merész kivetődéssel tisztázott.
    Szünet után a 47. percben Olasz indította Mezőtelekit, a balszélső a kapufa mellé gurított.
    Az 54. percben Zahorán 10 méteres lövését védte bravúrral Németh.
    Később Seres 20 méterről küldte a labdát a sorfal fölött a jobb felső sarok felé, de Kisházi kiütötte.
    A mérkőzést eldöntő gól a 69. percben szögletrúgás után született. Az élesen belőtt labdát Süle mellel sodorta a kapuba, 1:0.
    Utána egyenlíthetett volna a Martfű, de Olasz ívelt labdája a kapufa tetejére esett.

A közepes iramú mérkőzés végig kiegyenlített küzdelmet hozott.
    Martfű lassú, körülményes támadó játéka miatt vesztett. A vendégcsapat megérdemelten győzött.
    Jó: Litauszki, Varga, Száraz, ill. Seres, Horváth, Sütő.
    (V.)

Szolnok Megyei Néplap, 1967. május 9.
    Bcs. Előre - Martfűi MSE 1:0 (0:0)

V: Dér
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.

Az első 45 p. változatos küzdelmet hozott, mindkét kapusnak volt alkalma tudását csillogtatni.
    A 20 percben Zahorán az alapvonaltól puhán Varga elé tálalt, a középcsatár azonban három lépésről az égbe lőtt.
    Szünet után az Előre átvette a játék irányítását, s a 75. percben meg is szerezte a vezetést. Zahorán szögletét Süle Németh hálójába fejelte, 1:0.
    A gól után egy ízben csak a szerencse mentette meg a csabai kaput. A 79. percben Olasz kapufát lőtt.
    Az Előre ismét átvette a játék irányítását, és Száraz vezérletével három helyzetet is teremtett a martfűi kapu előtt, de ezekből nem sikerült egyet sem kihasználni.

A sokkal jobb erőben levő csabai csapat védői újra jól játszottak, a csatárok pedig jobban küzdöttek, mint az eddigi találkozók alkalmával.
    Jók: a közvetlen védelem, Száraz, de a többiek is átlagon felülit nyújtottak.
    (A játékvezető a mérkőzés után külön gratulált az Előrének sportszerűségéért.)