Palotás, 300 néző. VEZETTE: Horváth G. (Drucskó, Ortó).
    PALOTÁS: Orosz - Csorba Cs., Bábik, Lalusz, Korecz - Hóvári, Hanzli, Kiss, Szuróczki - Lénárt, Tóth L. JÁTÉKOSEDZŐ: Lénárt János.
    KALOCSA: Gojtán - Paletta (Iván), dr. Koch, Ráki, Sánta - Unyi (Farkas R.), Csehi, Herczeg, Mácsai - Tóth A. (Bolvári), Farkas Z. SZAKTANÁCSADÓ: Bodonyi Béla.
    GÓLLÖVŐ: Bábik (2), Kiss J.,
    6. perc: Lénárt bal oldali szögletét Bábik 8 méterről a bal alsó sarokba fejelte. 1-0.
    17. perc: Lalusz remek labdát játszott Hóvárihoz, aki 7 méterről óriási helyzetben a kifutó Gojtánba lőtt.
    25. perc: Sánta 20 méteres emelése a felső lécről pattant a mezőnybe.
    44. perc: Hóvári indította Lénártot, aki kitűnően futott el a jobb oldalon, majd mesteri labdát tálalt Tóth L. elé, aki azonban százszázalékos helyzetben fölé lőtt.
    45. perc: Hanzli ugratta ki Kisst, aki elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, majd 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-0.
    47. perc: Lénárt labdájával Szuróczki futott a vendégek kapuja felé, remek cseleket mutatott be, majd kivárt, s így odalett a nagy helyzet.
    49. perc: Hanzli labdájával ismét Szuróczky viharzott el a bal oldalon, lövése a felső lécről Tóth elé pattant, aki óriási helyzetben 5 méterről a kapusba lőtt.
    51. perc: A leálló hazai védők közül Herczeg ugrott ki a bal oldalon, középre játszott és az üresen maradt Tóth A. 8 méterről szépített. 2-1.
    57. perc: Hanzli remek cselekkel öt védőn is áthámozta magát, majd kicselezte a kifutó Gojtánt is, de százszázalékos helyzetben ellőtt a kapu előtt.
    66. perc: Lalusz labdáját Lénárt 17 méterről lőtte kapura, de Gojtán óriási bravúrral szögletre hárított.
    81. perc: Lénárt indította Kisst, aki lefutott az alapvonalig, beadását Gojtán az utolsó pillanatban ütötte el Tóth L. elől. Nagy helyzet volt.
    83. perc: Lénárt bal oldali szögletét Lalusz küldte kapura, amely a vetődő Gojtánról Bábik elé pattant, aki két méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3-1.
    87. perc: Lénárt egyedül vezette kapura a labdát, de tízméteres lövését Gojtán óriási bravúrral szögletre hárította.
    89. perc: Tóth L. ugrott ki a vendég védők közül de óriási helyzetben 16 méterről fölé bombázott.
    Bábik fejesével gyorsan vezetést szereztek a palotásiak. A széllel támogatott kalocsaiak többet birtokolták ebben az időben a labdát, de egy kapufa kivételével nem sok veszélyt jelentettek. A második játékrész elején a lesre játszó hazai védők hibájából szépítettek a vendégek. Ezt követően az óriási akarással és lelkesedéssel küzdő megfiatalított palotásiak mindent megtettek, s megérdemelten nyertek.
    Lénárt János: - A mai napon a csapat a „magyar mentalitás” fölé nőtt.
    Bodonyi Béla: - Az idény leggyengébb játékával rukkoltunk elő.

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap, 1999-05-17