Palotás - Tápiószecső 1-3 (0-2)
    Palotás, 400 néző. VEZETTE: Hidasi (Horváth S., Horváth I.).
    PALOTÁS: Orosz -Csorba Cs., Lénárt, Nádasdy, Korecz - Hanzli, Kiss, Víg, Szuróczky - Tóth, Hóvári. JÁTÉKOS-EDZŐ: Lénárt János.
    TÁPIÓSZECSŐ: Hisbéli - Szilágyi, Huszárik, Bohács, Rabi - Ofella (Czakó), Katzenbach, Kraszovszkij, Szántai Z. - Horváth T., Besenyei. EDZŐ: Szántai Attila.
    GÓLLÖVŐK: Tóth, ill. Szántai Z., Kraszovszkij, Horváth T. SÁRGA LAP: Csorba Cs., Tóth, ill. Bohács, Rabi, Besenyei.
    9. perc: Tóth átvette Víg jobb oldali szabadrúgását, majd fordulás után nyolc méterről lőtt, de a kapuba tartó labdát Huszárik az utolsó pillanatban kirúgta.
    12. perc: Ismét Tóth került nagy helyzetbe, de az ötösön üggyel-bajjal mentettek előle a védők.
    22. perc: Katzenbach jobb oldali szögletét Szántai Z. 12 méterről a jobb sarokba fejelte. 0-1.
    30. perc: Katzenbach bal oldali beadását Kraszovszkij három méterről a bal alsó sarokba csúsztatta. 0-2.
    35. perc: Tóth a félpályán túlról indult, lefutotta védőjét, majd az óriási helyzetben lévő Hóvárihoz játszott, aki nagy ziccerben tíz méterről a vendégkapusba lőtt.
    39. perc: Hanzli beadását Tóth mellel levette, tíz méterről lőtt, de lövése kivágódott a védőkről.
    49. perc: Hanzli 18 méterről küldött lövését Hisbéli bravúrral védte.
    54. perc: Huszárik a 16- oson belül túl gyanúsan szerelte Tóthot, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
    59. perc: Víg 22 méteres, léc alá tartó erős lövését bravúrral hárította a vendégek kapusa.
    62. perc: Besenyei indította a lesre játszó védők közül kilépő Horváth T-t, aki kicselezte a kapujából kiinduló Oroszt, majd nyolc méterről a kapu közepébe helyezett. 0-3.
    86. perc: Víg került helyzetbe, de lövésébe az utolsó pillanatban Huszárik belelépett.
    87. perc: Víg labdáját Tóth 12 méterről a kapu közepébe lőtte. 1-3.
    A váci juniorok nélkül, és a sérülések és eltiltások miatt erősen tartalékoson lépett pályára a palotási együttes. Ennek ellenére nagy akarással vetették magukat a küzdelembe, de két óriási helyzetet elhibáztak. A vendégeknek igazi lehetőségeik nem voltak ebben az időszakban, ennek ellenére két gólos előnyhöz jutottak. A szünet után is a palotásiak birtokolták többet a labdát, de a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Egyetlen megingásukat a szecsőiek könyörtelenül kihasználták. A dél-nógrádiak mindent megpróbáltak a szépítés érdekében és akarásukat a mérkőzés végén siker koronázta. A vereség ellenére örvendetes, hogy Csorba Csaba személyében tehetséges palotási labdarúgó mutatkozott be az NB II-ben. A közepes iramú, gyenge színvonalú találkozón a „palotási tartaléksor’’ példás helytállása, akarása dicséretes értékű.
    Lénárt János: -Gratulálok a csapat hozzáállásához.
    Szántai Attila: -Kiszenvedtük a győzelmet.

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap, 1999-05-03