1. Nemzeti Sport: 300

2018.01.27, 08:45
    CSEPEL-KALOCSA 0-0
    Csepel, 150 néző. Vezette: Vida (Szabó, Takács).
    Csepel: Balázs - Körösi, Balogh Zalán, Polgár, Váradi, Szabó (Bergendi a 68. p.), Semsei (Szigeti a szünetben), Bubcsó, Takács (Papp az 56. p.), Balogh Zoltán, Siklósi. Edző: Gáspár József.
    Kalocsa: Gojtán - Iván (Bolvári a szünetben), dr. Koch, Ráki, Paletta, Unyi (Farkas R. a 61. percben), Sánta, Herczeg, Mácsai, Csehi, Farkas Z. (Kocsis a 75. percben). Edző: Illés László, szaktanácsadó: Bodonyi Béla.
    4. perc: Polgár egy szabadrúgás után befordult a 16-oson belülre, lövését Gojtán szögletre ütötte. A beívelést Balogh Z. csúsztatta kapura, Gojtán ismét a helyén volt.
    10. perc: A hátrafutó Sánta fejjel szögletre szerelt Balogh Zalán elől.
    13. perc: Takács, Bubcsó, Takács háromszögelés után utóbbi lövése a felső lécen csattant.
    15. perc: Bubcsó Siklósit szöktette, akinak bal lábas lövését Gojtán a jobb felső sarok elől ütötte szögletre.
    32. perc: Farkastól Unyi kapta a labdát, rávezette a kapusra, és óriási helyzetben Balázs kapusra lőtte a játékszert.
    41. perc: Csehi a bal szélről középre adott, Sánta érkezett, ám nagy lövése elsuhant a jobb kapufa töve mellett.
    51. perc: Herczeg lépett ki a védők közül, egyedül vezette a labdát a csepeli kapura, majd 15 méterre a kifutó Balázsba lőtte a labdát.
    57. perc: Szabó kapott kecsegtető helyzetben egy átadást a kalocsai 16-oson belül, amit kapásból a bal kapufa mellé durrantott.
    61. perc: Gojtán szögletre ütötte Siklósi nagy szabadrúgását.
    75. perc: Csehi viharzott el a bal oldalon, beadását szögletre szerelték a hazai védők.
    85. perc: Körösi 22 méteres szabadrúgása elszállt a léc felett.
    Az első húsz percben egyértelmű hazai fölényt láthatott a gyér számú közönség. A csepeliek többet birtokolták a labdát, veszélyesebben támadtak és gólszerzési lehetőségük is csak a hazaiaknak volt. A félidő legnagyott helyzetét mégis Unyi hagyta ki.
    A második játékrészben is többet támadtak a csepeliek, de a kalocsai védők mindent hárítani tudtak az egyébként meglehetősen alacsony színvonalú találkozón. A sok helyzetet kidolgozó hazai csapat lehetőségeit nem volt képes gólra váltani, míg a ritkán támadó kalocsaiaknak is voltak lehetőségeik, sőt megnyerhették volna a találkozót.
    Kitűnt: Polgár, Bubcsó, Körösi, illetve Gojtán, dr. Koch, Sánta, Csehi.
    Gáspár József: - Annak ellenére, hogy rengeteg helyzetet kihagytunk, még két 11-est is elvett tőlünk a játékvezető.
    Illés László: - Az igen küzdelmes mérkőzésen, a többet támadó Csepel otthonában igazságos eredmény született, mivel a csapat két százszázalékos ziccert is elhibázott.

Forrás: Petőfi Népe, 1999-05-03