Gyula, 800 néző. V.: Ember (Török, Sütő).
    Gyula: Such - Kovács P., Pápa, Botyánszki - Kovács K., Tamási, Kiss (Vágner 89.),
    Papp - Bíró, Boruzs, Ekker (Gajdász 73.). Edző: Cserháti István.
    Hatvan: Berecz - Mucha (Takács 60.), Orovecz, Buzma, Szabó - Csikós (Tóth 73.), Korolovszky, Gohér (Balogh 70.), Kiss - Balázs, Vadas. Játékos-edzők: Orovecz György, Berecz Gábor.
    Gólszerző: Boruzs a 20., 58., 80., Kiss a 62., Gajdász az 58., ill. Vadas a 43. percben.
    Sárga lap: Such (reklamálásért) a 60., Szabó (Boruzs felvágásáért) a 85. percben.
    20. perc: Több jó alakítás után Boruzs 25 m-ről laposan a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0.
    43. perc: Egy jobb oldali vendégszögletre Vadas a rövid saroknál fejjel ment fel és a hosszú sarokba csúsztatta a labdát, 1-1.
    58. perc: Papp kiugrásával Boruzs lódult meg és laposan lőtt a kapuba, 2-1.
    62. perc: Kiss vezetgette a labdát, majd 30 m-ről hatalmas gólt lőtt a felső sarokba, 3-1.
    80. perc: Ismét Boruzs alakítása érett góllá és közelről gurított a hálóba, 4-1.
    85. perc: A nem sokkal korábban csereként beállt Gajdács egyedül harcolt a vendég védőkkel és a kapuba tudott találni, 5-1.
    A zápor áztatta pályán a hazai csapat nagy lendülettel kezdett és úgy tűnt, hogy egyből elgázolja a Hatvant. A kimaradt helyzetek után váratlanul egyenlítettek az első félidőben a vendégek. A második félidőben azonban már a helyzeteket is kihasználták a gyulaiak, és az égi hideg zuhany mellett nagy gólarányú vereséget zúdítottak a vendégekre.
    Jók: Boruzs (a mezőny legjobbja), Kiss, Papp, Botyánszki, ill. Vadas.
    Cserháti István: - Már az első félidőben is túljátszottuk a hatvaniakat, de kimaradtak a helyzetek. A második félidőben egyértelművé tettük fölényünket.
    Orovecz György: - Gratulálok a gyulaiaknak, a mai mérkőzésen minden tekintetben felülmúltak bennünket.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1999-05-03