Palotás SE - Dunakeszi MÁV Adtrans 1 : 0 14:00

Palotás — Dunakeszi 1-0 (0-0)
    Palotás, 1000 néző. VEZETTE: Márta.
    PALOTÁS: Telek 8 - Nádasdy 8, Turcsányi 7, Máté 6, Hahn 7 - Tuifel 6 (Baranyai),
    Lénárt 6 (Kiss), Mohácsi 7, Jele 6 (Tóth Sz. 7) - Burzi 7, Rob 6. EDZŐ: Bodonyi Béla. DUNAKESZI: Nagy 6 - Dinka 6, Róza 6, Hajba 5 - Törteli 5 (Pálinkás), Gráczky 5, Varga 5, Szűcs 5 (Tóth I.), Bessenyei 5 (Toronyi) - Kalina 5, Dunai 6. EDZŐ: Glázer Róbert.
    GÓLLÖVŐ: Tóth Sz. SÁRGA LAP: Turcsányi, Burzi, Máté, illetve Kalina, Gráczky, Varga.
    17. perc: Bessenyei bal oldali szabadrúgását Dunai 12 méterről a jobb kapufa mellé fejelte.
    32. perc: Lénárt 22 méteres baj oldali szabadrúgása elkerülte a vendégek kapuját.
    41. perc: Lénárt ezúttal a jobb oldalról végzett el szabadrúgást, az 5-ösre beívelt labdát üggyel- bajjal mentették a vendégvédők.
    51. perc: Burzi indította Robot, aki 11 méterről lőtt, de Nagy bravúrral hárított.
    57. perc: Kalina megforgatta Turcsányit, majd 12 méterről lőtt, Telek bravúrral hárított.
    62. perc: Burzi cselezett a 16- osnál, majd a bal oldalon érkező Tóth Sz- elé játszott, aki becsúszva, 12 méterről a bal oldali sarokba juttatta a labdát úgy, hogy az a kapufa tövéről pattant a hálóba. 1-0.
    77. perc: Tóth Sz. lövését Nagy csak kiütni tudta, de szerencséjére nem volt érkező támadó.
    86. perc: Mohácsi labdáját Rob keresztbe vezette a 16-os előtt, majd 17 méterről lőtt, a bőrgolyó centiméterekkel suhant el a jobb kapufa mellett.
    87. perc: Rob 20 méterről leadott erős lövését védte Nagy.
    90. perc: Burzi jobb oldali beadását a kapujából kifutó Nagy a 16-os vonalánál mentette a berobbanó Rob elől.
    A nézők szép számban látogattak ki a Keleti csoport rangadójára. Több, a magyar labdarúgásban ismert személy is megtekintette a találkozót, így ott volt Csank János volt szövetségi kapitány, a Vác jelenlegi edzője, Genzwein Ferenc, az Ilzer Likőr- gyár vezérigazgatója, a Dunakeszi szaktanácsadója, Kocsis Lajos sokszoros magyar válogatott labdarúgó, az SBTC volt játékosa. A két csapat hiába várta a mérkőzésre kiküldött játékvezető asz- szisztenseket, azok nem érkeztek meg, Márta játékvezető így köny- nyu feladatnak nem ígérkező találkozót egyedül dirigálta, mindkét csapat megelégedésére kitűnő teljesítményt nyújtott. Az első játékrészben a csapatok idegesen, s így pontatlanul játszottak. A második félidőre nagyobb fokozatra kapcsoltak az együttesek, megélénkült a játék, javult az iram is. A hazaiak pedig a csereként beállt Tóth Szabolcs révén megszerezték a vezetést és a győzelmet is. Összesenjében a jobb csapatjátékot nyújtó, a második félidőre feljavult listavezető kapura sokkal veszélyesebb volt, így győzelme teljesen megérdemelt.
    Bodonyi Béla: - A csoport csúcsrangadóján megérdemelt győzelmet arattunk.
    Glázer Róbert: - A mérkőzésen inkább a küzdelem dominált, a helyzetét jobban kihasználó Palotás megérdemelten nyert.
    Csank János: - Az első félidő mérsékelt játékot hozott, a másodikban viszont felpörögtek a csapatok. A végig nyílt találkozón a kapura veszélyesebb, szervezettebb Palotás sikere megérdemelt.
    Genzwein Ferenc: - Csapatunkból ezúttal hiányzott az utóbbi hetekben megszokott tűz, a mai játékunk nem volt elég a jó erőkből álló Palotás ellen.
    Kocsis Lajos: - Tipikus egy- gólos mérkőzésen a Palotás megérdemelten nyert. Gratulálok Márta játékvezetőnek, aki egyedül is kitűnően vezette le a találkozót.

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap, 1998-10-12