Szolnoki MÁV SE - Békéscsabai Előre SC 3 : 0 13:30

2023.06.05, 21:14 (szerk.: 2023.06.05, 21:41)
    Szolnoki MÁV - Békéscsabai Előre 3:0 (1:0)

Szolnok, 2500 néző. V.: Bircsák.
    Sz. MÁV: Donka — Süle, Abonyi, Rozmis, B. Nagy, Földesi, Kalmár, Szolnoki, Pintér I., Tóth II., Dobos II. Edző: Horváth János.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Schneider (Papp I.), Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Negyedórás hazai fölény után jöttek fel a vendégek, élénkebb, változatosabb lett a játék. Többet támadott a Szolnok, de a csatárok lövései elakadtak a szoros védőfalban.
    A 27. percben Abonyi fejese a felső lécről vágódott vissza.
    A 33. percben Szolnoki nagy gólt lőtt, 1:0.
    A 37. percben Tóth lábbal védett, egy perc múlva Láza megsérült, öt percig ápolták.
    Szünet után a B. Előrében Kiss lett a középhátvéd, a sérült Láza csatárt játszott. Nyíltabb lett a mérkőzés, a Békéscsaba bátrabban támadott.
    Az 52. percben Szolnoki az üres kapu mellé lőtt,
    a 60. percben Kalmár beadását Szolnoki a bal sarokba helyezte. 2:0.
    A 78. percben Szolnoki adott be és Dobos II. a hálóba talpalta a labdát. 3:0.
    A 88. percben Rozmist kiállították.

A két kitűnő formában levő csapat magas színvonalú, sportszerű küzdelmet vívott.
    A hazai csapat végig többet kezdeményezett, több helyzetet dolgozott ki, minden tekintetben felülmúlta ellenfelét.
    Jó: Abonyi, B. Nagy, Földesi (a mezőny legjobbja), Kalmár, Szolnoki, ill. Kvasz, Kiss, Németh.

1. Békéscsaba 29 17 6 6 51:19 40
    2. Szolnoki MÁV 29 18 3 8 51:29 39

Népsport, 1968. november 18. (Arcanum DT)

...

Nagy iramban kezdett mindkét csapat és az első perceket tapogatózó játék jellemezte.
    Csakhamar a MÁV vette át az irányítást, színvonalas, szemre is szép, sokmozgásos játékává enyhe mezőnyfölénybe került és a vendégek védekezésre kényszerültek.
    Tóth II, majd Kalmár jó helyzete, Pintér csúsztatott fejese és néhány szögletrúgás, a 25. percben Abonyi gólt ígérő kapufára vágódó fejese jellemezte ezt az időszakot.
    A csabaiak ritkább ellentámadásai lesen akadtak el.
    A MÁV nyomása fokozódott és a 33. percben góllá érett. Pintér vitte fel a labdát, lövése levágódott a védőkről Szolnoki elé, aki nagy erővel a kapu baloldalába bombázott, 1:0.
    A MÁV tovább rohamozott. Tóth II. váratlan lövéssel, majd Kalmár átadása után Szolnoki újabb remek bombával ijesztgette a szép számmal felvonult csabai szurkolókat, de újabb gól nem esett.
    Szünet után a csabaiak megkísérelték átvenni a tempót, de a kitűnően záró MÁV védelem szilárdan verte vissza ezeket a próbálkozásokat.
    Közben a kissé fellazult Előre védelme résein Szolnoki két ízben is áttört és a 60. percben Kalmár mesteri átadásával újabb gólt szerzett 2:0.
    Érdekes, hullámzó, mozgalmas, változatos volt a játék, de a lila-fehérek nem tudtak kapuközelbe jutni.
    A MÁV viszont mindig gólveszélyes volt és a 73. percben Pintért csak 11-es gyanúsan tudták szerelni.
    A 79. percben Szolnoki helycserés támadással elment a balszélen, beadását a helyére behúzódott Dobos II. közelről helyezte a hálóba, 3:0.
    Ezt már a csabai szurkolók is megsokallták és bevonták a lila-fehér zászlót.
    Az utolsó percekben csökkent az iram, a vendégek még megróbáltak szépíteni, de elkapkodták a lehetőségeket.
    Az utolsó támadásuknál Rozmist a játékvezető kiállította. A túl szigorú ítélet miatt átforrósodott a nézőtér.

A két élcsapat találkozója igazi rangadót, végig töretlen küzdőszellemet és a vártnál is színvonalasabb mérkőzést hozott.
    A Szolnoki MÁV ezen a mérkőzésen olyan játékkal fektette kétvállra a bajnokjelölt Békéscsabát, amellyel igazolta eddigi nagyszerű eredményeit. A csapatrészeket értékelve a B. Nagy, Földesi fedezetpár vitte el a pálmát, de a legnagyobb öröm, hogy mind a védelem, mind a támadósor erőtől duzzadó, korszerű játékot mutatott be.
    A bajnokjelölt Békéscsabától tervszerűbb, érettebb játékot várt az igényes nézősereg.
    (— H. Gy. —)

Szolnok Megyei Néplap, 1968. november 19.
    Szolnoki MÁV - Bcs. Előre 3:0 (1:0)

Szolnok, 2500 néző.
    V: Bircsák.
    MÁV: Donka — Süle, Abonyi, Rozmis, B. Nagy, Földesi, Kalmár, Szolnoki, Pintér I, Tóth II, Dobos II Edző: Horváth János.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Schneider (Papp I), Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Több száz csabai néző kísérte el csapatát, a lila-fehér szurkolók azonban csalódottan távoztak a vasutas-pályáról...
    Hatalmas lendülettel kezdett a MÁV.
    A 3. percben Láza önfeláldozóan lépett közbe, majd Pintér fejesét védte Tóth.
    A másik oldalon Donka kifutással hárított.
    A 28. percben Abonyi a felső lécre fejelt.
    A 32. percben a fellazult csabai védelem mellett Szolnoki 8 m-ről a hálóba bombázott. 1:0
    Állandóan a hazaiak rohamoztak.
    A 38. percben Tóth lábbal mentett szögletre Szolnoki elől.
    Fordulás után is a vasutasok maradtak támadásban.
    Az 54. percben Szolnoki az üres csabai kapu mellé lőtt.
    A 60 percben eldőlt a mérkőzés sorsa - nagy védelmi és kapushibából. Az Előre-védelem elmélázott, Tóth késlekedett a beavatkozással és ismét Szolnoki volt eredményes. 2:0.
    A 67. percben Németh szabadrúgása szállt fölé, majd Láza elől Donka szögletre hárított.
    A 77. percben Németh biztos gólhelyzetet hagyott ki.
    A 80. percben újabb védelmi hibából Dobos II talált a hálóba. 3:0.
    A hátralevő időben Zahorán lőtt fölé, majd Szűcs találta el az oldalhálót.
    A 88. percben Rozmis megrúgta Szárazt, s a játékvezető leküldte a pályáról a szolnoki hátvédet.

Jók: Donka, B. Nagy, Földvári, Szolnoki, Földesi, ill. Kvasz, Láza, Kiss.

Békés Megyei Népújság, 1968. november 19.