Kelenföldi Goldberger SE - Békéscsabai Előre SC 2 : 2 16:00

Kelenföldi Goldberger - Békéscsabai Előre 2:2 (1:0)

V: Balla Gy.
    Goldberger: Csikós — Ruzics, Pénzes, Ivicz, Vetsényi, Rozsnyó, Nagy, Basa (Gelesits), Csicsmann, Holló, Uprin. Edző: Szabó Géza.
    B. Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs, Papp I, Kiss, Süle (Batke), Németh, Zahorán, Schneider, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Végig változatos, jó iramú mérkőzés.
    Az 51. percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat, de utána a vendégek gyors, lendületes támadások után kiegyenlítettek.
    G: Uprin, Basa, ill. Láza (2).
    Jó: Ruzics, Rozsnyó, Basa, ill. Láza, Szűcs, Kiss, Németh.

1. Békéscsaba 20 11 5 4 28:12 27
    ...
    12. K. Goldberger 20 6 6 8 29:34 18

Népsport, 1968. szeptember 16. (Arcanum DT)
    Kelenföldi Goldberger - Bcs. Előre 2:2 (1:0)

Budapest, 600 néző. V: Balla Gy.
    Goldberger: Csikós — Ruzics, Pénzes, Ivitz, Vetlényi, Rozsnyó, Nagy, Basa, Csicsmann (Gelesits), Holló, Uhrin. Edző: Szabó Géza.

Hosszú mezőnyjátékkal telt el 39 perc.
    Ekkor röviden szabadított fel a csabai védelem, és Uhrin kapásgóljával a hazaiak szerezték meg a vezetést. 1:0.
    Szünet után Láza lett a középcsatár, Kiss ment helyére. A csere nagyszerűen sikerült, Láza vezérletével sokat veszélyeztetett a csabai csapat.
    A 60. percben Basa váratlan távoli lövése a későn vetődő Tóth mellett a kapuba jutott. 2:0.
    A csabaiak nem lankadtak.
    A 64. percben Láza bombája a kapus kezét érintve vágódott a hálóba. 2:1.
    A 67. percben Batke szögletét Láza csukafejessel lőtte a hálóba. 2:2.

A gól után Láza, Zahorán és Schneider veszélyeztetett, majd Németh lőtt fütty után a hálóba. Kitűnő játékvezetés.

Jók: Ruzics, Basa, Pénzes, Holló, illetve Láza (mezőny legjobbja), Szűcs, Kiss, Németh

Békés Megyei Népújság, 1968. szeptember 17.