Ceglédi VSE - Békéscsabai Előre SC 3 : 1 16:30

2023.06.19, 21:59 (szerk.: 2023.06.21, 23:10)
    Ceglédi VSE - Békéscsabai Előre 3:1 (2:1)

Cegléd, 2000 néző
    V: Borzási
    CVSE: Hamza — Cseh, Tóth, Vágó, Kabak, Halmi, Csurgai, Kökény, Csontos, Liptai, Papadimitriusz. Edző: Szigeti Ferenc.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, Batke, Süle, Németh, Zahorán, Schneider (Kuba), Bertók. Edző: Piller Sándor.

A lelkes ceglédiek pontos adogatással fölényt harcoltak ki, szinte felőrölték a csabaiak erejét. Az igen jól játszó helyieknek még sok helyzetük kihasználatlanul is maradt.

G: Csontos (11-esből), Csurgai, Papadimitriusz, ill. Halmi (öngól).
    Jó: Panadimitriusz (a mezőny legjobbja), Kökény, Hamza, Liptai, ill. Tóth (csapat legjobbja), Láza, Németh.

1. Békéscsaba 17 10 4 3 25:8 24
    ...
    4. Cegléd 17 7 6 4 33:26 20

Népsport, 1968. augusztus 26. (Arcanum DT)
    Érdemtelen Bcs. Előre vereség
    Ceglédi VSE - Bcs. Előre 3:1 (2:1)

Vezette: Borzási
    Cegléd: Hamza - Cseh, Tóth, Vágó, Kabak, Halmi, Csurgai, Kökény, Csontos, Liptai, Papadimitriusz. Edző: Szigeti Ferenc
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I., Batke, Süle, Németh, Zahorán, Schneider (Kuba), Bertók. Edző: Piller Sándor.

A 20. percben Batke szerelése miatt a játékvezető túl szigorú 11-est ítélt, amit Csontos értékesített, 1:0.
    A 24. percben gyors csabai támadás végén Tóth saját kapuja felső lécére fejelte a labdát.
    A 35. percben Csurgai 4 m-es lesről ment el és hálóba lőtt, 2:0.
    Két perc múlva Süle beadását Hamza Halmai vállára öklözte, onnan pattant gólba a labda, 2:1.

Az 52. percben Schneidert ketten is akasztották, de a játékvezető a VSE javára ítélt szabadrúgást.
    A 61. percben Papadimitriusz lövése a homokon irányt változtatva csúszott a hálóba, 3:1.
    A 75 percben Láza nagy helyzetben fölé lőtt.
    Két perc múlva Lázát buktatták a kapu előtt, de a 11-es elmaradt.

A mezőnyben többet támadó Bcs. Előre két súlyos játékvezetői hiba folytán szenvedett vereséget.

Jók: Hamza, Kökény, Papadimitriusz, ill. Tóth, Láza, Németh.

Békés Megyei Népújság, 1968. augusztus 27.
    Kitűnő játék, rekordközönség Cegléden
    Cegléd - Békéscsaba 3:1 (2:1)

A Keleti csoport rangadóján Cegléd idei legjobb teljesítményével diadalmaskodott az éllovas Békéscsaba felett. A találkozó rekord közönséget vonzott.

Cegléd, 2600 néző. V: Borzási.

A Vasutas pontos adogatásokkal jelentős fölényt vívott ki, s a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna.
    Cegléd már 2:0-ra vezetett, ezután szépített az éllovas.
    A második gól igen látványos Kökény, Liptai, Csurgai adogatás után esett, a harmadik pedig Papadimitriusz kitűnő egyéni teljesítménye révén.
    Az eredményen kívül mindennél többet mond, hogy nem volt gyenge pont a Pesti megyei csapatban.
    Jó: Papadimitriusz (a mezőny legjobbja), Kökény, Hamza, Liptai.