Békéscsabai Előre SC - Debreceni Elektromos 4 : 0 16:00

2023.07.22, 20:22 (szerk.: 2023.07.22, 20:23)
    Békéscsabai Előre - Debreceni Elektromos 4:0 (1:0)

Békéscsaba, 3500 néző
    V: Molnár
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Mészár (Tar), Németh, Bertók, Zahorán, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    D. Elektromos: Jakab — Nagy, Kálmán, Dósa, Szabó, Juhász (Szatmári), Kovács, Rozgonyi, Dóczi, Seregi, Tóth. Edző: Gombos István.

Mindkét félidőben a B. Előre irányította a játékot, a debreceniek csak a mezőnyben játszottak elfogadhatóan. A hazaiak 2:0-nál 11-est hibáztak. A 75. percben Tóthot kiállították.
    G: Németh (2), Zahorán, Szűcs.
    Jó: Németh (a mezőny legjobbja), Zahorán, Kvasz, ill. Seregi, Nagy, Dóczi.

1. Békéscsaba 4 3 1 - 7:0 7
    ...
    13. Debreceni Elektromos 4 - 3 1 2:6 3

Népsport, 1968. április 8. (Arcanum DT)
    A Bcs. Előre az élen!
    Bcs. Előre - Debreceni Elektromos 4:0 (1:0)

V: Molnár.
    Elektromos: Jakab - Nagy, Kálmán, Dusa, Szabó, Juhász, (Szatmári), Kovács, Rozgonyi, Dóczé, Seregi, Tóth. Edző: Gombos István.

Nagy iramban kezdett a csabai csapat, hatalmas nyomás nehezedett Jakab kapujára.
    A 20. percben Zahorán 20 méterről, kapásból nagy gólt lőtt. 1:0.
    Újrakezdés után Seregi alig lőtt mellé.
    Egy-két támadást vezetett a vendégcsapat is, de a csabai védelem biztosan állt a lábán.
    A 40. percben Némethet az ötös sarkán elkaszálták, de elmaradt a 11-es.
    Az 50. percben Németh szögletből a hálóba fejelt. 2:0
    A másik oldalon Rozgonyi lövését Tóth öklözte a mezőnybe.
    A 67. percben Száraz csúnyán fölé durrantott.
    Nem sokkal később Némethet buktatták. A 11-est Láza a kapus kezébe lőtte.
    A 75. percben Németh nagy vágta után lőtt kapura, a labda a belső kapufáról pattant a gólvonal mögé. 3:0.
    A reklamáló Tóth a kiállítás sorsára jutott.
    A hosszabbítás második percében Szűcs szabadrúgása a hálóba vágódott. 4:0
    Levonuláskor nagy tapsot kapott az Előre.

A csabai csapat fölényes győzelméhez nem fért kétség. Kár, hogy a lila-fehérek támadósora csak a bal oldalon próbálkozott.
    Jók: Németh (a mezőny legjobbja), Láza, Kvasz, Zahorán, ill. Seregi, Nagy.
    Molnár játékvezető csak a 11-es meg nem adásánál hibázott, egyébként jól vezetett.