M. Bányász: Boros — Németh, Varga, Váradi, Bótha, Breuer, Fehér, Szabó, Deák, Rőthy. Edző: Matisz Tivadar.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Kiss, Palotai, Miklya, Süle, Zahorán, Szabó, Kasznár. Edző: Szombati György.

A hazai csapat végig nagy fölényben játszott, a vendégek kitűnően védekeztek.
    Jó: Rőthy, Deák, Németh, Fehér, ill. Tóth (a mezőny legjobbja), Kvasz, Kiss, Szabó.

18. Miskolci Bányász 33 7 9 17 42:65 23

Népsport, 1966. november 21. (Arcanum DT)

Vezette Soós I.
    Miskolci Bányász: Boros — Németh, Varga, Váradi, Bóta, Breuer, Fehér, Szabó, Deák, Rőthy, Fischer. Edző: Matisz Tivadar.

Vasárnapi döntetlen eredménye után már biztos, hogy a jövő esztendőben a Miskolci Bányász már nem látszik az NB II-ben. A kiesés sorsára jutott.
    A hazai csapat a mérkőzés nagy részében lelkesen játszott, nagy erővel rohamozott, viszont a Békéscsabai Előre nemcsak szervezetten, hanem jól is védekezett. Különösen Tóth kapusnak van nagy része benne, hogy az egyik bajnoki pontot elvitte Perecesről.
    A játék képéhez az is hozzátartozik, hogy a Bányász csatárai ezúttal is elég sok gólhelyzetet kihagytak.
    A hazaiak gólját Fehér és Rőthy szerezte, a vendégek közül Szabó és Kasznár volt eredményes. Jók: Rőthy, Deák, Németh, Fehér.

Északmagyarország, 1966. november 22. (Arcanum DT)
    Idegenben szerzett pontot a Bcs. Előre
    Miskolci Bányász—Bcs. Előre 2:2 (1:1)

V.: Soós I.
    Előre: Tóth — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Kiss, Palotai, Miklya, Süle, Zahorán, Dobó, Kasznár. Edző: Szombati György.

Rendkívül feszült hangulatú, nehéz. 90 percen keresztül hozta el az egyik pontot a perecesi stadionból az Előre erősen megfiatalított csapata.
    Már a 3. percben vezetést szerzett Fehér, 1:0.
    A 8. percben Zahorán kiugratta Dobót, aki a bal sarokba bombázott, 1:1.

A későbbiekben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek.
    Szünet után újra a bányászok szerezték meg Rőthy fejesével a vezetést 2:1.
    A csabaiak védelmére mintegy 20 percen keresztül óriási nyomás nehezedett, a lila-fehérek csak Tóth ragyogó pillanatainak köszönhették, hogy nem kaptak gólt.
    A 80. percben Miklya elhúzott a szélen és beadását Kasznár közelről bebombázta, 2:2.
    A hajrában a perecesiek — eredménytelenségük láttán — teljesen elvesztették a fejüket és csak a szerencsének köszönhető, hogy komoly sérülés nem történt.

A csabai csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel, de külön ki kell emelni Tóthot, aki a mezőny legjobbja volt, valamint Kvaszt és Litauszkyt.

Békés Megyei Népújság, 1966. november 22.