Nagybátonyi Bányász SC - Békéscsabai Előre SC 2 : 2 16:00

2023.11.21, 21:25 (szerk.: 2023.12.14, 21:20)
    Békéscsabai Előre - Nagybátonyi Bányász 2:2 (1:0)

Nagybátony, 700 néző
    V: Losonczi
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.
    Nagybátony: Bulyovszki — Romhányi, Gáspár, Kovács I, Havasi, Horváth, Nagy, Szarvas, Sári, Kozik, Regős. Edző: Dávid Róbert.

Mindkét csapat mérsékelt játékot nyújtott, és sok hibával játszott. A hazai csapat sokkal többet támadott, de játékát ideges kapkodás jellemezte.
    A Békéscsaba hosszabbítás után, a 92. percben egyenlített.
    G: Dobó, Miklya, ill. Szarvas (2).
    Jó: Kisfalvi, Frankó, ill. Sári, Gáspár.

5. Nagybátony 23 11 4 8 32:25 26
    ...
    7. Békéscsaba 23 9 7 7 33:30 25

Népsport, 1966. szeptember 12. (Arcanum DT)
    Pontveszteség az utolsó percben

Nagybátony, 700 néző, v.: Losonczi. B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szőcs — Zahorán, Kiss — Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.
    Nagybátony: Bulyovszki — Romhányi, Gáspár, Kovács I., — Havasi, Horváth — Nagy, Szarvas, Sári, Kozik, Regős. Edző: Dávid Róbert.
    5. perc: Regős jó lövését védte a békéscsabai kapus.
    8. perc: Nagy középre fejelt és Sári hatalmas lövése emberbe akadt el a gólvonalon!
    10. perc: Kozik lövését a kapus csak nehezen ütötte léc fölé.
    19. perc: Gáspár késlekedett a labda továbbításával. Dobó megszerezte és amikor már biztos gólhelyzetben volt, Bulyovszki merész belevetődéssel hárított.
    32. perc: Bulyovszki Dobó elől csak másodszorra kaparintotta meg a labdát a gólvonalon!
    41. perc: Egy ártalmatlannak látsző lövést Bulyovszki kiejtett, és a szemfüles Dobó a kapus hasa alatt a hálóba pöccintette a labdát. 1:0.
    42. perc: Szarvas gólnak látszó lövését nagy bravúrral mentette a csabai kapus.
    48. perc: Horváth belső sarkos lövését tornászta ki Kisfalvi szögletre.
    65. perc: Nagy tumultus támadt a békéscsabai kapu előtt. Nagy lövése egy védőről kipattant éppen Szarvas elé, aki mintegy 8 méterről nagy erővel a hálóba talált. 1:1.
    71. perc: Sári remek labdát adott Szarvasnak, aki mintegy 8 méterről nagy erővel a hálóba talált. 1:1.
    71. perc: Sári remek labdát adott Szarvasnak, aki nagyszerűen tisztára játszotta magát és a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba lőtt. 1:2.
    92. perc: Süle elfutott a baloldalon Havasi kíséretében és beadását a teljesen fedezetlenül hagyott Miklya kapásból nagy erővel lőtte a hálóba. 2:2.

Mindkét csapat mérsékelt teljesítményt nyújtott, és sok hibával játszott.
    A hazai csapat jó kezdés után fokozatosan visszaesett. Az első negyedórában szinte záporozták lövéseikkel a vendégek kapuját, de Kisfalvi — ha néha szerencsével is — mindent hárított
    Az eredménytelenség kedvét szegte a hazaiaknak, és ideges kapkodás lett úrrá játékukon. Így is sikerült megfordítani az eredményt, de elfelejtették a fiúk, hogy a mérkőzés a játék végét jelző játékvezetői sípszóig tart és a lelkes vendégcsapat megérdemelten egyenlített ki a játékidő utolsó percében. (A játékvezető a csabai játékosok időhúzása miatt két percet hosszabbított.)
    A mérkőzés végén a közönség csalódottan távozott, gyengén játszott a csapat, de a legbosszantóbb az volt, hogy néhány játékosból a lelkesedés is hiányzott.
    Góllövők: Dobó, Miklya. ill: Szarvas (2).
    Jó: Kisfalvi, Frankó, ill: Sári. Gáspár.
    (Sulyok)

Nógrád, 1966. szeptember 13
    Pontszerzés Nagybátonyban
    Bcs. Előre - Nagybátony 2:2 (1:0)

Nagybátony, 800 néző
    V: Losonczi

A hazai csapat az első perctől kezdve erősen támadott.
    Az első 20 percben Kisfalvi három alkalommal is bravúrosan mentett.
    A 21. percben Dobó 8 méterről a kapusba lőtt, majd az ellentámadás végén Sári labdája a kapufát súrolva csúszott mellé.
    A 35. percben Miklya beadását Dobó kapta, de kivárt és oda lett a jó helyzet.
    Nem sokkal a szünet előtt Bócsik—Batke-akció után Dobó 4 méterről megszerezte a vezetést, 1:0.
    Szünet után Sári bombája a lécet súrolva hagyta el a játékteret.
    A kirúgást Dobó szerezte meg, kitört, de a 16-osnál felvágták. Bócsik szabadrúgását azonban Bulyovszki hárította.
    A 65. percben Sári nagy lövését Kisfalvi kiütötte, s a labdát Szarvas bevágta, 1:1.
    A 80. percben a tétovázó csabai védők mellett ismét Szarvas volt eredményes, 1:2.

Továbbra is a hazaiak támadtak, már letelt a rendes játékidő, de a játékvezető 2 percet hosszabbított. Ezalatt Dobó beadását Miklya az ötösről, kapásból bombázta a hálóba, 2:2.
    Kitűnt Kisfalvi (a mezőny legjobbja), Frankó.

Békés Megyei Népújság, 1966. szeptember 13.