Gyulai MEDOSZ SK - Békéscsabai Előre SC 3 : 1 16:00

Gyulai MEDOSZ - Békéscsabai Előre 3:1 (1:1)

Gyula, 3000 néző
    V: Somlai
    Gyula: Barna — Stefanik, Szilágyi, Sass, Guti, Dávid, Rajki, Vasvári, Nagy F, Himer I, Nagy J. Edző: Krisán György.
    Békéscsaba: Kucsera — Frankó, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Süle. Edző: Szombati György.

Az 1. percben, a védelmi hibából, gólt szereztek a vendégek. A gyorsan bekapott gól megzavarta a hazai csapatot, a csatárok elkapkodták a gólhelyzeteket. A 30. percben egyenlített a Gyula. Ezután végig irányította a játékot.
    G: Nagy F. (3), ill. Zahorán.
    Jó: Szilágyi, Sass, Rajki, Nagy F., Himer, ill. Zahorán, Süle.

7. Békéscsaba 19 8 5 6 29:26 21
    8. Gyula 19 8 4 7 27:25 20

Népsport, 1966. augusztus 15. (Arcanum DT)
    Gyulai MEDQSZ - Bcs. Előre 3:1 (1:1)

v.: Somlai.
    MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szilágyi, Sás, Gáti, Dávid, Rajki, Vasvári, Nagy II, Himmer, Nagy I. Edző: Kirizsán
    György. Előre: Kucsera — Frankó, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Süle. Edző: Szombati György.

A megyei rangadó csabai góllal kezdődött.
    Kezdés után szöglethez jutott az Előre, a beívelt labdát Himmer röviden mentette és Zahorán nehéz szögből nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 0:1.
    Fokozatosan lendült játékba a hazai csapat, főleg Nagy I jelentett veszélyt Kucsera kapujára. A 17. percben Sás megsérült egy összecsapás során.
    Két kihagyott gyulai helyzet után a 30. percben a csabai 16-osnál pattogott a labda, s a Frankó és Kucsera közé ugró Nagy II kiegyenlített, 1:1.
    A MEDOSZ vette át a játék irányítását, az Előre ellentámadásai alig jelentettek veszélyt.
    Az utolsó percekben Nagy I óriási kapufát lőtt.
    Fordulás után a MEDOSZ mozgékony csatárai révén sokat veszélyeztetett.
    Az 58. percben kavarodás után Nagy II a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 2:1.
    Nem tudott a lila-fehér csapat kibontakozni.
    A 69. percben a mesterhármast elérő Nagy II gólja végleg eldöntötte a rangadó sorsát.
    A hajrában Frankó és Miklya helyet cserélt, de a csabaiakon már ez sem segített.

A találkozó - mint ahogy az várható volt - végig nagy küzdelmet hozott, és végeredményben szép gyulai győzelemmel ért véget.
    A csabaiakon látszott, hogy a jugoszláviai túra sokat kivett a játékosokból.
    Jók: Szilágyi, Sás, Rajki, Nagy II, Himmer, illetve Zahorán, Süle.

Békés Megyei Népújság, 1966. augusztus 16.