Szentgotthárdi VSE - Jerking-Szekszárd UFC 4 : 2 17:00

2. Nemzeti Sport: 600

2017.09.22, 15:14 (szerk.: 2017.09.22, 18:57)
    Szentgotthárdi VSE - Jerking-Szekszárd UFC 4-2 (2-0)
    Szentgotthárd, 500 néző. V: Szökrény (Kozma, Kepe)
    Szentgotthárd: Borsos- Bánfalvi, Dobos, Korpics, Németh (Meskó, 50.)- Vígh, Deák, Kovács Cs., Simonyi- Dani (Sarang, 81.), Szabó (Sylla, a szünetben). Edző: Németh Imre. Szekszárd: Horváth B.- Farkas, Tóth V., Kvanduk, Pilisi (Nagyfalusi L., 56.)- Horváth J., Mészáros, Bojás (Nagyfalusi L, 79.), Pusztai- Gergely, Domonkos (Tóth P., 64.). Edző: Teszler Vendel.

Sárga lap: Deák (sípszó előtt rúgta el a labdát) az 5., Pilisi (buktatásért) a 40., Farkas (buktatásért) a 81. percben.

A második percben Simonyi ment el a bal oldalon, remek beadását az érkező Dani 15 méterről lőtte a kapu jobb oldalába. 1-0. A 45. percben a felfutó Bánfalvi ütközött Domonkossal a 16-os vonalon belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Deák nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte. 2-0. Szünet után, az 51. percben Simonyi jobb oldali szabadrúgását a védők gyűrűjéből felugró Vígh két méterről fejelte a kapu közepébe. 3-0. Az 56. percben az örökmozgó Mészáros indította Pusztait, aki egy remek cselsorozat után jobbal, 17 méterről a bal felső sarokba lőtt. 3-1. A 85. percben formás hazai támadás után a csereként beállt Sarang kapott jó labdát a jobb oldalon és futtából leadott 17 méteres lövése a jobb alsó sarokban landolt. 4—1. A 89. percben Tóth V. remekül indította Gergelyt, aki a kilépő kapus mellett 9 méterről ballal lőtt a bal sarokba. 4—2. A 91. percben Nagyfalusi I. 23 méteres bombáját a hazaiak kapusa óriási bravúrral hárította.

A többet kezdeményező, tetszetősen játszó, NB Il-es létükért küzdő hazaiak jobb helyzetkihasználásukkal megérdemelten nyertek a mezőnyben egyenrangú vendégek ellen.

Jók: Bánfalvi, Simonyi, Kovács Cs., Vígh, Dani, illetve Tóth V., Kvanduk, Bojás, Pusztai.

Németh Imre: — Sportszerű mérkőzésen jobb helyzetkihasználásunk döntött.
    Teszler Vendel: — Az első félidőben úgy tűnt, mintha minden pályán lévő játékos egy csapathoz tartozott volna, s ez alatt a hazaiak döntő előnyre tettek szert.

Forrás: Tolnai Népújság, 1999. június 14.