játékvezető : Pick Pál

2021.09.09, 18:36 (szerk.: 2021.09.09, 19:45)
    Postások—33. F. C. 2:2 eldöntetlen.
    November 15.

A Postásokat az őszi szezonban határozottan a balsors üldözi. Az első M. A. C. match ki­vételével, valamennyi mérkőzésen ellenfele javára dőlt a küzdelem, de aképpen, hogy hajszál híjjával győzhetett volna. így volt ez a B. T. C.— M. T. K. és F. T. C. matchen, melyeket be­tetőzött a »33« F. C.-bal való bajnoki mérkő­zése. A Postások ezúttal új csatársorral állottak sorompóba, melyben oly játékosok szerepeltek, kik ellentétben a régiekkel — Minder kivételé­vel — a modern passzjátéknak hódolnak. Talán ez a változás volt oka annak, hogy a csapat nem mutatta játékában azt a határozottságot, melyet nála az utóbbi időben tapasztaltunk s az a körülmény, hogy a védelemnek előtte ismeretlen játékú csatársort kellett támogatni, hozzájárult ahhoz, hogy maga sem volt tisztában feladatával s egynéhány oly könnyelműséget engedett meg magának, melynek megitta levét. A »33«-ások csapata, tartalékjai daczára, derekas munkát végzett s tény az, hogy ez évben oly szépen és eredményesen nem játszott, mint éppen múlt vasárnapon. Védelme és támadása egyaránt kiválóan dolgozott s kótségkivül ki­érdemelte azt, hogy egy oly csapattal szemben, mint a Postások, eldöntetlen eredménynyel szerepeljen :

A match különben a következő lefolyással birt.
    A játékot a Postások erős támadása vezeti be, de nemsokára felváltva, mindkét kapu előtt folyik a játék. Csakhamar állandóan a Postások, kerülnek offenzivába s Borhy leadott labdáját Bodor gyönyörű rúgással a kapuba lövi.

Half time 1:0 a Postások részére.

Szünet után a »33«-ások mindinkább bele­melegednek a játékba s bár a Postások kemé­nyen védekeznek s Arany révén egy remekül lőtt goalt érnek el, nem akadályozhatják meg, hogy Martin közel egymásutánban lőtt két goal­jával ki ne egyenlítsen. A Postások a hátralevő időben a győztes goalért dolgoznak, de minden eredmény nélkül.

Sport-Világ, 1903. november 22.

2021.09.09, 18:28 (szerk.: 2021.09.09, 19:44)
    "33." F. K. —Postások 2:2.

Első goalt a Postás adja be az első félidőben, melyben 1:0-al végig vezet. A második félidőben ismét a Postások lőnek egy goalt, mely Arany fedezet érdeme volt, ki 30 méter­ről gyönyörű shoottal szerezte meg a goalt. A «33»-asok erre erejüket összeszedik s csakhamar visszaadják 5 percnyi időközben a kapott két goalt. Ez az eredmény a match végéig aztán is nem változott.

Pesti Napló, 1903. november 16.

3. avatar: seamandarin
    2021.09.09, 18:24 (szerk.: 2021.09.09, 19:43)
    Postások 2 : 2 eldöntetlen a «33»-as Football Club ellen.

Vasárnap délelőtt mérkőzött a két egylet a Margitszigeten. Az eredmény meglepetésszerü, mivel a Postások erős csapatát tippeltük a papírforma szerint győztesnek, és ime csak eldöntetlenül tudott végezni a 33-asok gyengének tartott csapatával, bár az utóbbi időben a 33-asok kezdik a régi formájukát felvenni. Első félidő 1:0 a Postások, a második félidő 2:1 a 33-asok javára.