5. 1918.03.24 33 FC - MAC 4-0
...részletek, összes mérkőzes »

2021.09.07, 23:16 (szerk.: 2021.09.08, 11:22)
    A "33" Football-Club 4:1 győz a Magyar Athletikai Club ellen.

A Magyar A. C. múlt vasárnapi győzelme a M. T. K. felett hamar nyert kiigazítást. Papír­forma szerint fölényes diadalt kellett volna aratnia, annál is inkább, mert csapatát erre a mérkőzésre még meg is erősítette s a »33« F. C. csapatából még mindig hiányoztak a nagy ágyúk Kiss Gyula, Koch Lexi és Haraszti. A mérkőzés lefolyása azon­ban mást bizonyított A »33« F. C. csatársora szép kombináczióval jut a M. A. C. kapuja elé s a jobbról beadott labdát Weisz bal összekötő a goalba fejeli. Felállás után Vincze egy szép lövése révén ugyan sikerül a kiegyenlítés, de ez nem sokáig tart, mert a »33«-asok csapatába be­áll a hiányzó 11-ik ember s most a hátszéltől támogatva beszorítva tart­ják ellenfeleiket s a mi nem sikerül a megadott büntető rúgás révén, az sikerül a középső csatár egy remek lerohanása és ismét a bal összekötő fejelése, révén.

Az első félidő 2: 1 eredménynyel végződött s most a M. A. C. kapja a hátszelet s mi­vel egy havas eső a pályát is sí­kossá tette, a M. A. C. legszebb remények­kel nézhetett a befejezés elé. De másképpen történt. Steiner és Lill Erich gyors futása min­dig meg tudta akadályozni a M. A. C. csatá­rainak híressé vált lerohanásait s a mi ve­szedelmes lövés volt, azt Lill Károly bámu­latos biztonsággal tette ártalmatlanná. Támogatva a kitünően dolgozó fedezetsortól, a »33« F. C. csatárai ebben a félidőben is túlnyomólag az ellenfél kapuja előtt tanyáznak s sikerül nekik balszélsőjük Lindner Imre révén még két goal- hoz jutni.

Puskás biró a mező közepén minden eset­ben jól bíráskodott, a kapuk közelében azon­ban — főleg eleinte — sokat látszott hall­gatni a tribünre, a második félidőben hivatása magaslatán állt s jó bírónak bizonyult. A M. A. C. csapata, noha súlyos vereséget szenvedett, igen jó formát mutatott, s hogy mily klasszist képvisel, azt még a »33« hátralevő mérkőzése a B. T. C. ellen van hivatva megmutatni.