I. osztály 1904, 10. forduló
helyszín : ?

2021.09.15, 21:35
    Budapesti Torna-Club győz 2:1 a Postás-Tisztviselők S. E. ellen.

A két csapat vasárnap délután az Erzsébet királyné-uti pályán mérkőzött. A Torna-Club le­rohan és alig egy percz után Oláh révén goalt ér el, melyet a Postás-Tisztviselők öt perczen belül kiegyenlítenek. Budapesti Torna-Club nagy főlénynyel játszik s 35 percz után Oláh gyönyörű lövése révén a második goalt éri el. Half-time 2:1 a Budapesti Torna-Club javára. A második félidőben már változatosabb a játék, sőt javarészt a Postások vannak fölényben, a nélkül azonban, hogy bármelyik csapat újabb eredményt ért volna el. Versenybíró Pick Pál (B. A. K.) volt.

Az Újság 1904 szeptember 26.

2021.09.15, 21:27
    B. T. C. I Postás I 2:1

A B. T. C. kezdés után rögtön akczióba lép és erős ostrom alá fogja a Postás-kaput A zöldfehérek eleinte igen határozatlanul játszanak, melynek következménye az első goal lett. Blazsek ugyanis a harmadik perczben hirtelen megszökik a labdával s ellenfeleit kicselezve, közvetlen a kapuvonal előtt Románnak leadja, ki ment­hetetlen éles lövéssel megszerzi csapatának az első goalt. A B. T. C. tovább is vehemensen támad, sok munkát adva a Postás-védelemnek, melynél különösen Giba kapuvéd valósággal remekelt. A zöld-fehérek csatársora nem vesztegel, hanem a B. T. C. térfelébe igyekszik fér­kőzni ; egy alkalommal Buda ellenfeleit ügyesen kicse­lezve, csapatának megszerzi a kiegyenlítő goalt. A B. T. C. újabb rohamot intéz a Postás kapu ellen, melyet hosszú időn át valósággal bombáz, de minden ered­mény nélkül. A forwardsor leginkább Blazsekre játszik, s az ellenfél is erre az oldalra helyezi a védelem főerős­ségét. Az elhanyagolt baloldal ennek folytán szabaddá válik s Románnak sikerül a Postás-védelmet keresztül­törve, gyönyörű éles lövéssel a második goalt meg­szerezni. Az iram ettől kezdve erősen fokozódik s a játék változatossága kellemes benyomást gyakorolt a nézőkre. A B. T. C. perczeken át táborozott ellenfele kapujánál, de a gyors egymásutánban esett lövések nem tettek kárt, mert a hátvédek, de különösen a kapuvéd dicséretre méltó ügyessége és lélekjelenléte a piros­fehérek minden törekvését meghiusitá. Félidő állása 2 : 1 B. T. C. javára. A második félidőben megváltozik a helyzet A Postások gyakrabban támadnak s nem egy­szer kemény ostrom színhelyévé lesz a piros-fehér kapu, a zöld-fehérek a B.T.C.-kapu közelében küzdenek s már-már goalt látszanak elérni, midőn a Torna-Club védelem együttes és önfeláldozó munkája megmenti a kaput válságos helyzetéből A játék nagy változatossággal tovább folyik, s mig a B. T. C. inkább összjáték és lövések révén igyekszik pontjainak számát gyarapítani, míg a Postás-csapat nagy erélylyel és egyéni játékkal kisérli meg az eredmény kiegyenlítését. Schneider, Helmich és Blazsek lövéseit fényesen védi a kapuvéd. Azonban hiába küzd a két csapat egymással, hiába fokozódik az iram gyorsasága, az egyik részről sem képesek újabb eredményhez jutni. Biró Pick Pál (B A. C ) volt.