A MAC összeállítása: Sipos Ernő - Oláh Aladár, Veres Imre - Meleghy, Hildebrandt, Bayer -
    Niessner, Krempels Béla, Kelemen Béla, Vangel Gyula, Borbás

Hoppe László - Labdarúgóbajnokságaink 1901 - 1969

2021.10.07, 14:40 (szerk.: 2021.10.08, 11:42)
    M A. C. —„33“ F. C. 14:1

A margitszigeti-pályán folyt le e mérkőzés. A,,33'-asok meggyengült és tréning nélküli csapatán a M.A C. szép győzelmet aratott. Az eredmény a M A.C. csatársorának gólképességéről tesz tanuságot. A „33“-asok ismét kedvetlenül, vereségük biztos tudatában játszottak s a második félidőben valósággal tehetetlenek voltak ellenfelük szépen működő csatársorával szemben. Az első félidőben még ellentállottak a M. A. C. támadásai­nak, de a másodikban már — daczára, hogy gyakorta vannak offenzivában — kénytelenek a gólzápor elől meghátrálni

A M. A. C. kezdi a játékot s mindjárt támadja ellen­fele kapuját. A 14-ik perczben Kelemen gólt lő A 17-ik perczben kornerhez jut s a beadott labdát Borbás a kapuba juttatja (18. p ). A „33“-asok is elég szépen dolgoznak s néha a kék-sárgák védelmét is foglalkoz­tatják. A harmadik gólt ismét Kelemen lövi kb. 30 méter­ről (37. p.). Félidő 3 : 0. Kornerarány 3:0 M. A. C.javára.

Uj kezdés után a „33“-asok lépnek offenzivába s mindjárt gólt érnek el. A M. A. C. erősen védekezik a fehér-feketék támadásaival szemben. A 10 perczben a M. A. C. kornert lő, melyet Hildebrant a hálóba juttat.Majd Kelemen lő gólt (13. p.), melyet sorjában Vangel(23. p.), Kelemen (26. p.), Oláh (29. p ), Niessner (30. p.)gólja követ Két percz múlva ismét Kelemen, majd Meleghy (36. p ), Krempels (38 p ), Niessner (39. p.)juttatják a labdát a kapuba. Félidő vége felé a M A C.támadása oly erős, hogy a „33“-asok nem tudnak ellene védekezni.

Biró : Hajós József (M T. K.) volt, ki nagyszakértelemmel vezette a mérkőzést.
    Félidő : 11:1. Kornerarány 3 : 0 M. A. C. javára.

Sport-Vlág, 1907. március 10.

3. avatar: seamandarin
    2021.10.07, 13:32 (szerk.: 2021.10.08, 11:42)
    MAC. — 33FC. 14:1

E nagy gólarány még azokat is meglepte, akik különben biztosra vették a MAC. fölényes győzelmét. A saját meg­szokott pályáján a MAC. csatársora különösen kiváló játékot mutatott s igazán játszva győzte le e mérkőzésre figyelemmel készült ellenfelét. A 33 FC. — úgy látszik -—nem kerüli el az első osztályból való kiesést. A csapat szelleme nem olyan, hogy erősebb mérkőzéseken boldogulhasson, mert nincs küzdő­képessége és nincs — lelkesedése. E kettő nélkül pedig nincs siker.

Az első félidő csak 3: 0-al végződik s a második félidő elején már 3:l-re állanak a csapatok, midőn a MAC. való­ságos gólzáport zudit ellenfelére.

Biró: Hajós József (MTK) volt.