5. 1918.03.24 33 FC - MAC 4-0
...részletek, összes mérkőzes »

2021.07.06, 16:31
    33-as Futball-Klub—Magyar Atlétikai Klub 2:1(félidő 0:1)

— Vörösvári-uti pálya. — A 33-asok folytatták diadalutjukat. Vasárnap a M. A. K. csa­pata fölött arattak szép győzelmet, a melynek érté­két növeli, hogy az atléták ezúttal igazán szép játé­kot produkáltak. Különösen áll ez a védelemre, a mely Krempels-e1, a ki jobb födözetet játszott, igen megerősödött. Krempels és Oláh volt a csapat leg­jobb embere. A 33-asok a szokott lelkesedéssel küz­döttek, ennek és bámulatos szívósságuknak köszön­hetik a már-már elvesztettnek látszó győzelem ki­vívását. A csatázósor eleinte határozatlan volt, a védelem azonban mindvégig fairen és nagy biztos­sággal működött. Különösen Bosnyákovicsot emel­jük ki. a ki vasárnapi játékával megcáfolta a for­mája hanyatlásáról elterjedt híreket. Eleinte hul­lámzó volt a játék, de mig a 33-asok egymásután több kedvező alkalmat szalasztottak el, addig a M. A. K.-nak egy szép lefutásból sikerült Lator révén (13-ik perc) egyetlen gólját megszerezni. A máso­dik félidő közepéig változatlan volt az eredmény. A 30-ik percben Bosnyákovics szép beadásából Székány Géza kiegyenlített. Nem sokkal ezután Székány Géza lefutva a M. A. K. védelmét, szépen helyezett gólt lőtt és ezzel megszerezte megszerezte csapatának a győzel­met. Biró Bakó Gyula volt.

Budapesti Hírlap 1910 október 25.

2021.07.06, 16:22
    »33« F. C. — M. A. C. 2:1.

(Vörösvári-uti pálya.) A M. A. C. a mérkőzés folya­mán valamivel erősebbnek bizonyult, a mi azonban a goalokban nem jutott kifejezésre. Az első félidőben az atléták több sikertelen támadás után megszerzik a vezető goalt. Félidő 1 : 0 a M. A. C. javára. A második félidőben a M. A. C. kissé visszaesik, a mit a >>33«-asok kihasználva,Székány balszélső révén két goalt rúgnak. Biró Bakó.