I. osztály 1911/1912
  1. nela: 2.500

2021.06.26, 13:02
    33-as Futball Klub—Törekvés Sport Egyesület 1:0 (0:0.) Millenáris versenypálya.

A 33-asok gvőzelmének értékét növeli, hogy ifjúsági játékosokkal fölfrissitett csatázósorral vívták ki. A fiatal játéko­sok fürgesége legyűrte a Törekvés védelmének túl­súlyát, viszont a kitűnő kondícióban játszó 33-as vé­delem kitűnőnek bizonyult a Törekvés támadásai­nak leszereléséhez. A 33-as F. K. csatázósorából hiányzott Székány Géza, a kit a volt összekötő Cavoljac teljesen pótolni tudott és az ő helyén játszó Schleimer is kitünően bevált. A védelemnek az egyöntetűen működő halfsor és a régi formájára emlékeztető biztossággal játszó Bosnyákovics volt a főerőssége. A Törekvés, bár többet támadott, mint ellenfele, nem játszott agilitással. A csatázósorban egyedül Bőti, a védelemben pedig Takács volt a régi. Wolenszky, a kit a 33-asok védelme alaposan lefogott, nem tudta azt produkálni, a mit tud. A mérkőzés egyetlen gólját a második félidő 20-ik percében Bosnyákovics II. lőtte. Biró: Izsó László.