5. 1918.03.24 33 FC - MAC 4-0
...részletek, összes mérkőzes »

2021.07.15, 22:51
    MAC—>33« FC 4:1.

( Üllői-uti pálya.) A »33« Football-Club ugyancsak erős ellenfeleket kap a bajnoki küzdelmek elején. A mérkőzést, miután a mezőnyben egyénlőek voltak az ellen­felek, a MAC csatárok goalképessége döntötte el. A sárga-kékek csatárai igyekeztek minden helyzetet ki­használni, mig a 33-asok csatárai vagy tulkombináltak mindent, vagy gyenge lövéseiket Ujságh tette ártalmat­lanná. Hozzájárult még ehhez határozott balszerencséjük is, ugyannyira, hogy üres kapuba sem tudták a labdát berúgni. A győztes csapat legjobb embere Krempels volt,a ki úgy a támadásban, mint később — Medgyessy meg­sérülése után — egy ideig a védelemben kitünően ját­szott. Bodnár még most sem egészen a régi, és durvajátéka miatt a match végefelé kiállították. A hátvédek közül egyedül Ocskay volt jó, mig Stiller igen sokszor durvasággal pótolta játékbeli gyengeségét. Ujságh kevés dolgát jól, és nem egyszer szerencsével végezte.
    A fekete-fehérek csapata nagyon megérezte Bosnyákovits hiányát. A védeiemben Zsák mellett egyedül Biró végezte feladat dícséretesen. A halfsor egyedüli gyenge embere Csavoljác, a ki lassú mozgása mellett sokszor lekalandozik helyéről. A csatársor nem működik egyöntetűen. Elhagyják helyeiket, s e miatt sok akcziójuk hiúsult meg. Kapuralövéseik bizonytalanok és gyen­gék. Alig kezdődik a játék, mikor Kunszt beadásából Bodnár a labdát a 33-asok kapujába fejeli (1. perez).A MAC fölényét tovább is megtartja, és a 23. perczben Vangel beadásából Krempels a második goalt fejeli.A fekete-fehérek azután fölénybe kerülnek, de pozitív eredményt elérni nem tudnak. Félidő 2: 0.
    A második félidőben továbbra is a 33-asok vannak fölényben, és a MAC kapuját csak a szerencse menti meg biztosnak látszó goaloktól. Vanicsek a 6. perczben hét lépésről a kapu fölé lő, majd a 15. perczben a ki­rohanó Ujsághot kicselezve, az üres kapu mellé rúgja a labdát. A sok támadásnak végre a 17. perczben meg­jön az eredménye, a mennyiben egy beadott labdát Horváth fejjel a MAC hálójába juttat. A mérkőzés azután eldurvul, és a teljesen visszaeső 33-asok még két goalt kapnak, miután Ónody és Bodnár helyezett lövései feltartóztathatatlanul jutnak a hálóba. Biró: GorszkyTódor (FTC)'.