2022.02.11, 20:17 (szerk.: 2022.02.12, 17:00)
    Kispesti AC — Törekvés 2:1 (0:0)

Halom-utcai pálya, 1500 néző
    Biró: Weisz Ferenc

Rendkívül erős mérkőzést vívott a két csapat s a KAC-nak sikerült megőrizni veretlenségét. Törek­vés kezdi nap ellen támadását. Kispest leszereli és viszonozza^ s egymás után két kornert ér el, ame­lyeket a védelem elhárít. A 10. percben Törekvés is felszabadul, de támadását a kispesti védelem gánccsal akasztja meg. A kb. 20 méterről Horváth által szépen irányított erős lövést Varga bravurral védi. Ujra a Törekvés támad, de Francz süvítő lövését ismét Varga fogja. Most Kispest lendületbe jön a mezőnyben határozott fölénybe kerül, de eredményt nem tud elérni, egyrészt a Törekvé svedelem biztos munkája, másrészt Eisenhoffer egyébként jó, de összjátéka unott. A 25. percben Jenny szépen lefut és lő; éles lövése centiméterek­kel jut a léc mellé. Ujból hullámzó játék követke­zik a Törekvés részéről egyéni kiszökésekkel. Ujabb kispesti támadás után a 28. percben Hauszvald 30 méteres hosszu lövését fogja a kapus. Rögtön utána erős Kispesti támadás, amely Jenny szép lövésével végződik: A játék irama egyre fokozódik és Kispest a többet támadó, de Dürr, aki ma ellenére jó védésének, bizonytalanul fogta a labdákat, résen van. A 42. percben veszélyes helyzetbe kerül a Törekvés kapu egy szabadrugást követő kavaro­dásból. de felszabadulva, rögtön támad és a 43.percben Csermely a szélről lőtt szép lövését Varga csak nehezen védi.

A második félidő még erősebb iramban kezdő­dik, mint az első félidő tempója. Az 5-ik percben egy kispesti támadást leszerelve, Törekvés felnyomul és Csapkai révén remek lövéssel, amely védhetetlen volt, megszerzi a vezető gólt. Kispestet a ka­pott gól még erősebb munkára ösztönzi, s bár a Törekvés is szépen játszik, erős fölénybe kerül. Kispest támadásai mind sűrűbbek, mig végre a 17. percben egy szabadrugást követő kavarodásból Schiller védhetetlen gólt fejel (1—1). A kiegyenlítés után a játék eldurvul. Hausvald kíméletlenül sze­reli Boldog támadásait. A Törekvés egyéni játék­kal megközelíti néha-néha a kispestiek kapuját, de ezeket a különben veszélyes támadásokat a kis­pesti védelem, az élén Vargával rendre leszereli. Ezzel ellentétben a kispesti fedezetek tömik labdá­val a csatársorukat. A győztes gólt a 42 perc hozza meg. Stalmach jobb half helyezte a labdát az ellenfél kapujába fél magas emeléssel. A 44.percben alkalma nyílik a Törekvésnek a kiegyen­lítésre, amennyiben a biró Kispest ellen 20 méter­ről szabadrugást itél. A labdát Horvát lövi. de szép lövését a Hausvald által védés közben durván megtámadott Varga fogja.