MAFC: Bartzer, Rupricht— Gruber, Alm—Müller— Havas, Albrecht— Gaug — Lukáts - Kelly—Gyuricskó. MAC: Fehér, Omelka—Szaffke, Lenz — Kocsis — Weiner, Barabás—Plohl— Varga— Boldog— Levente.

2022.04.03, 19:32 (szerk.: 2022.04.04, 11:35)
    MAFC - MAC :0 (1:0)

Üllői-ut, 1500 néző
    Bíró: Nagy László

A hatalmas, szinte orkánszerü szél teljesen lehetetlenné tette a kombinációs játékot. A különben is gyenge csatársorral rendelkező két csapat teljesítménye igy azután mélyen alul maradt annak annak a nívónak, amelyet első osztályu csapatoktól elvárhatnánk.

A MAFC határozottan megérdemelte a győzelmet s ha csatársora csak kissé határozottabban állott volna a lábán, ugy gólokkal győzött volna. A csatársorban Lukáts center intelligens, okos játékkal vitte folytonos támadásra társait, de nem voltak megértő partnerei. Kellynek volt egykét szép lövése. A halfsor szorgalmas, agilis játékával teljesen a csatársor segítségére volt, amit annál könnyebben is megtehetett, mert a MAFC közvetlen védelme minden helyzetben megbízhatónak bizonyult.
    A MAC-ban Kocsis és Weiner észszerű játéka érdemel említést, a csapat többi része — eltekintve Fehér kapustól — nem bírja el a komoly kritikát.
    A játék ugy indul, hogy a MAFC könnyen nyeri a mérkőzést A_ 11-ik percben Gyuricskó 20 méterről lőtt labdája Omelka fejét érintve irányt változtat s a hálóba perdül (1 : 0). A félidő jobbára MAFC fölényben telik el.

A második félidőben a MAC sokat, támad, gyenge csatársorával azonban a Rupricht—Gruber hátvédpár könynyüszcrrel elbánik. A MAFC egyideig Gaug nélkül játszik, majd Kelly áll ki lábrándulás miatt, így azután a különben is ambíció nélkül dolgozó csatársor nem tudja növelni a gólok számát.
    A két csapatnak a mutatott játék alapján nincs jövője az I.osztályban s ha a lét vagy nem lét kérdése teljes erőfeszítésre nem készteti őket, aligha állják meg helyüket az erős konkurenciában.