Bástya Szegedi AK - III. Kerületi TVAC 1 : 2

2022.09.05, 23:40
    III ker: TVAC-Bástya 2:1 (0:1)

III. ker.: Neuhaus — Kenyeres, Mayherr — Werner, Magyar Hauser — Mácsai, Horváth, Konyor, Schiller, Dröeszler. — Bástya: Acht — Beck, Emmerling — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahám, Varga, Höss, Busch, Solti

Bíró: Kann Ferenc.

A mérkőzés III. ker. támadással kezdődik, amely kornert eredményez. Változatos mezőnyjáték alakult, itt az Ábrahám—Vargaszárny, ott Horváth és Konyor támadása veszélyeztet. A III. ker. akciói állandósulnak, Dröszler hajszálra a kapu fölé fejel, Horváth szabadrúgását Acht fogja. Most felnyomul a Bástya, kornert szerez, az újlaki kapu előtt kavarodás támad, de Neuhaus szépen ment. A 22. percben Höss irtózatos erejű lövését Neuhaus remek elvetéssel fogja.
    A 26. percben Solti a félpályáról indulva jó helyzetbe, dolgozza magát s a vetődő Neuhaus mellett sarkos gólt lő. (0:I).
    Újrakezdés után a III. ker. kerülnek frontba, Horváth szép lövését csak nehezen fogja Acht. Rövid szegedi intermezzo következik, Solti és Varga három lövést küldenek, de Neuhausot nem hagyja el a szerencséje. A III. kér. szélsőjük révén rohamoznak, de csak két kornert tudnak elérni. A 22. percben Neuhaus előbb Höss bombáját, majd Simóka lövését fogja. A 30. percben
    a III. ker. szabadrúgáshoz jut, amelyből Horváth 20 m-es lövéssel kiegyenlít.
    Nem, telik bele egy perc, amikor Emmerling kiáltó hibájából Horváth éles lövéssel a vezetést megszerzi (2:1). A Bástyát láthatólag deprimálja a két gyors gól, a tempót nem is bírja többé fokozni, s az eredmény megmarad.