2022.09.04, 21:38
    Bástya-Kisgpest 1:1 (1:1)

Bástya: Acht — Beck, Weigelhoffer — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahám, Varga, Höss, Kronenberger, Solti — Kispest, Dénes- Saguly, Dudás, — Raix, Gregor, Csendes — Gulyás, Szabó, Burger, Fürsztner, Czétényi II

Biró: Biró Sándor.

A mérkőzés erős iramban indul. Gulyás két támadása után a Bástya nyomul fel, de Höss kapufát lő. A 9 percben Gulyás támadását Weigelhoffer nehezen menti kornerre s ezt újabb korner követi. A 15. percben Kronenberger helyet cserél Ábrahámmal és a Bástya fölénybe kerül. A 16. percben Wéber lő a kapufára, majd kornert érnek el. A 19. percben Varga passzából Höss védhetetlen gólt lő (1:0)
    Élénk iramú Bástya-támadások után a 26. percben Beck durva hibájából Gulyás megszökik és paszszából Szabó kiegyenlít (1:1).
    A 35. percben Wéber—Solti akciója góllal kecsegtet, de Dudás kornerre ment. A hátralevő időben inkább a Bástya támad. Szünet után a Bástya azonnal felnyomul, de két kornernél egyebet elérni nem tud.
    A 8. percben Czétényi beadását Burger a kapu fölé lövi. Ezután a Bástya ostromzár alá fogja a kispestiek kapuját, csatárai egymásután küldik a veszélyes lövéseket, de a tömörült kispesti védelem és a szerencsés Dénes mindent ment. A 38. percben a Bástya feladja a reménytelen küzdelmet, ekkor a Kispest is levegőhöz jut.