Szegeden is nagy meleg volt és lanyha meccs
    Góllövők: Kittl, Nádler, Höss (11-esből)

Szeged. Bíró: Boronkay.

Hungária: Ujváry — Mandl, Senkey I. — Rebró, Kléber, Nádler — Opata, Tritz, Molnár, Kittl, Jeny. Bástya: Acht — Beck, Weiglhoffer — Tóth, Wéber, Wahl — Ábrahám, Varga, Höss, Busch, Solti.

A nagy érdeklődéssel várt meccs 5500 néző előtt vette kezdetét. A nagy Hungária kis csapatkapitánya, Nádler választ kaput Bástya kezd nappal szemben. Már az elején is lanyha a meccs.
    Az első gól a 15. percben esik. A Hungária váratlanul egész erélyesen támad. Opata laposan a középre adja a labdát, a belsők azonban nincsenek ott és a védelem is elereszti, a kigurult labdát Jeny csípi el végre és gyenge lövést ereszt meg. A labda kapulécről pattan le röviden, Kittl ott van és a kapuba nyomja. 1:0.
    A kézzel-lábbal törtető Hösst Mandl szereli, majd a 42. percben Opata ad középre jó labdát. Molnár tovább adja Jenynek, aki élesen lő, a lövés azonban megakad Beck kezén.
    Tipikus rálőtt labda, de a bíró tizenegyest ad. Molnár lövi, de álmosan s a lapos lövést Acht elvetéssel elfogja.
    Ábrahám fut el, de Mandl és Rebró egyesült erővel ártalmatlanná teszi.
    A közönség tizenegyest reklamál, de a bíró nem adja meg. Az utolsó percben szép Bástya-akcióból Höss elé kerül a labda, aki 8 méterről remek lövést ad le, de Ujváry még szebb robinzonáddal kornerre tolja ki.
    Szünet után az első meleg helyzet a Hungária kapu előtt adódik, de nincs komplikáció.
    A 11. percben Opata kiugrik Molnár jó passzával, feltarthatatlanul száguld a Bástya-kapu felé, Acht kifutva rádobja magát a lábára. A labda kipattan, Acht ott marad. Amig ki nem viszik. A Bástya tíz emberrel is támad. A kapuba Wéber áll, aki nagy tapsot kap, mikor lanyha mezőnyjáték után végre neki is jut egy-egy vérszegény labda.
    A 20. percben a halfnak húzódott Varga a 16-os táján támadja Nádlert, a labda azonban lábáról visszapattan Nádler elé, aki a 16-oson szenzációsan eltalálja a labdát, amely menthetetlenül száll a felső sarokba. 2:0.
    A 35. percben a Bástya élénk lefutást csinál, Solti centerez s a kavarodásban Ábrahám átesik Nádler lábán. A bíró alighanem faultot látott, mert tizenegyest ad, amelyet Höss belő. 2:1.
    A 38. p.-ben Achht visszajön. A 42. percben Opata lefut és nagyszerű labdát tálal Jenynek, de a szélső lábáról leperdül a labda. Nagy helyzet volt. Bástya-támadással, Wéber magas lövésével ér véget a játék.