1. Nemzeti Sport: 3.000

2022.10.21, 18:54
    Vasas-Bástya 5:3 (3:2)

Vasas: Szulik — Kővágó, Klein — Wilhelm, Horváth, Szadovszky , Bader, Remmer, Jeszmás, Szentmiklósy, Himmer. — Bástya: Acht — Beck, Weiglhoffer — Steiner, Tóth, Kronenberger — Ábrahám, Varga, Rakitovszky, Busch, Solti.

A Bástya legújabban reorganizált csatársora sem vált be. Rakitovszky egyáltalában nem váltotta be a szerepléséhez fűzött reményeket, Busch — bár igyekezett — nem tudott a kapu előtt érvényesülni és így a belső trió éppen olyan tehetetlen volt, mint a tavaszi szezon eddigi meccsein.
    A játék nagy iramban kezdődik és már a 7-ik percben sikerül
    Himmernek Becktől elszaladnia és a kapujából kijövő Acht mellett gólt lőni. 1:0.
    Ezután változatosan támad mindkét csatársor. A 15-ik percben Busch —Rakitovszky—Solti összjátéka után Solti egészen közelről egyenlít. 1:1.
    Szeged most erősít, és már két perc múlva Solti pompás beadásából Varga megszerzi a vezetést. 1:2.
    Csak pár percig örülhet a Bástya a vezetésnek, mert
    Jeszmás fejes gólja a Vasas részére hoz egyenlítést. 2:2.
    A gól után a Bástya fölénybe kerül, de csak néhány kornert tudnak elérni. Már-már döntetlennek látszik a félidő amikor a 42-ik percben
    Himmer ismét lefut, a mögötte futó Beck hátulról elrántja, a bíró 11-est ítél, melyet Himmer a hálóba helyez. 3:2.
    A második félidőt nagy hévvel kezdi a honi csapat és a sors ellene fordul, mert a könnyelműen dolgozó Beck mellett Jeszmás elhúz és az ötödik percben rúgott góllal bebiztosítja csapatának a győzelmet. 4:2.
    Ezután még egy ideig támadnak a szegediek, sorsuk azonban véglegesen megpecsételődik a 20-ik percben. Bader lefut, kidriblizi a védelmet és 5:2-re növeli a Vasasok előnyét.
    A 30-ik percben Buscht gáncsolják, a bíró 11-est ítél, Kronberger azonban olyan gyenge lövést küld a kapura, hogy Szulik könyen védi Egy percel később Varga passzából Busch tiszta helyzetbe kerül és beállítja a végeredményt. 5:3.
    Az utolsó tíz perc unalmas mezőnyjátékkal telik el.
    Kifogástalan bíró volt: Biró Sándor.