Szegedi Bástya FC - III. Kerület FC 3 : 1

2022.09.15, 21:19
    Bástya—III. kerületi FC 3:1 (2:1)

Bástya : Acht— Emmerling, Weigelhoffer — Steiner, Weber, Simóka — Ábrahám, Varga, Höss, Busch, Solti. — III. ker. FC: Neuhaus — Dettrich. Senkey — Werner, Magyar, Hauser —. Künstler, Horváth, Konyor, Lengyel, Drössler

Bíró: Bíró Sándor.

Az első perctől fogva heves iramban folyik a mérkőzés. Az újlakiak szabadrúgását Konyor kapu mellé lövi. Höss, Ábrahám gyors akcióját leszerelik, Horváth veszélyes támadása Emmerlingen elakad. A kép percenként váltakozik. Künstler éles centerét Weigelhoffer kifejeli, majd a 8. percben Ábrahám fut le, lövését Neuhaus kiüti, most Höss lő, azt is kiüti, kavarodás támad, végül Varga lövése hálót ér (1:0).
    Óriási tempóban hullámzik a játék egyik kaputól a másikig, de a védelmek résen vannak.
    A 25. percben a III. kerületiek két kornert szereznek, a másodikból Horváth éles lapos lövéssel kiegyenlít (1:1).
    A Bástya erősít, Varga pompás lővését Neuhaus remek stílusban hárítja kornerre. Solti lefutása új kornert hoz. A III. kerületiek is kornert szereznek, majd a 42. percben
    Ábrahám centerét Höss a kapus mellett élesen behelyezi (2:1).
    . Szünet után heves III. kerületi támadások. A 10. percben új Bástya korner, a belső trió sorra hibáz. Konyor, majd Lengyel lő Acht kapujára, Ábrahámot jó helyzetben Senkey elfaultolja (29. p.) Szabadrúgás a 16-oson, ebből Höss védhetetlen gólt fejel (3:1). A III. kerületiek visszaesnek s láthatóan alábbhagynak a küzdelemmel. A játék változatos, de az iram lanyhul. A 45. percben Horváth lövését Acht védi, majd újabb III. kerületi korner, ami szintén eredménytelen.