2022.11.30, 18:39
    Budai 33-asok—III. ker. FC 2:2 (2:1)

A csapatok a következő összeállításban léptek pályára:
    Budai 33: Lantos — Oláh, Lőwy — Steiner Kaltenecker, Kovácsi — Schmidt, Ember, Lukács, Czumpft, Ticska. — III. ker. FC: Neuhaus — Warner, Senkey — Steiner, Magyar, Hauser — Kovács, Schiller, Konyor, Lengyel, Drössler.

A III. kerület nagy elánnal veti magát a küzdelembe. Öt percig tanyázik ellenfele kapuja előtt, majd Ticska fog labdát és Werner csak az utolsó pillanatban teremt tiszta helyzetet. Werner paríroza a Ticska—Ember-Schmidt-trió által létrehozott veszélyes szituációit is. A Neuhaus kapuja előtt keletkezett tumultus kölcsönös faultok után tisztázódik. Ezután már a
    III. kerüle tieken van a sor, de Konyor nagyszerű gólhelyzetben hibáz. Az óbudai csatársor heves támadóakciói mégsem maradnak gyümölcsözetlenül, mert a 21. percben
    Schiller váratlan, éles lövése meghozza a III. kerületiek vezető gólját.
    A gól fölrázza letargiájukból a fekete-fehéreket és hirtelen tempót változtatva, offenzívába lépnek. A 31. percben
    Ticska labdáját Ember fogja és a védelmet kicselezve, távoli védhetetlen lövéssel megszerzi a kiegyenlítő gólt. (1:1).
    Werner faultja miatt a 16-osról jut szabadrúgáshoz a 33-as, de Ember lövését Neuhaus elcsípi. Drössler tiszta lövőhelyzetben ront. A 33-as ostrom egyre erősödik és a 43. percben
    Ticska kitör, éles lövése zúgva vágódik Neuhaus kapujába. (2:1).
    A félidő utolsó két percében a III. kerületiek kísérleteznek támadó akciókkal, de eredménytelenül.
    Harminchármas támadások nyitják meg a második félidőt. Schmidt lefut, labdája Lukácshoz kerül, aki tiszta helyzetben kapu mellé lő. Schiller lövését viszont Lantos védi bravúrral Izgalmas jelenet következik. Lukács Kaltenecker passzát elfogja, átad Ticskának, aki félpályáról lefut, centerez, az üres kapu előtt egyedül Schmidt áll, ám tétováz és az időközben hátrafutott védelem a döntő pillanatban leszereli. Most Konyor ugrik ki, közeli lövését Lantos éppen hogy elfogja. A III. kerület ostromzár alá fogja Lantos kapuját, de Oláh és Löwy fáradhatatlanul verik vissza a rohamokat. A támadássorozat Drössler hibáján borul fel. A 28. percben Schmidt pompás kornerét a tiszta helyzetben álló Ticska kapu fölé vágja. Ellentámadásba megy ismét a III. kerület és Kovács saroklövésének erejét Lantos rávetéssel tompítja. A labda azonban kigurul a kapus hasa alól, pont az ellenfél csatárainak lábai elé. A kritikus helyzetben Kalteneckker lép közbe és a labda az utolsó pillanatban vágódik a mezőnybe. Löwy megrágja Kovácsot, akit néhány percre kivisznek a pályáról. Egyetlen perc hiányzik a befejezéshez. A III. kerületiek erélyes támadásai közben Löwy egy labdát akar „kaszálni”, miközben ismét eltalálja Kovácsot, akit most már végérvényesen kivisznek a pályáról. A bíró tizenegyest ítél, Löwyt pedig kiállítja. A felhevült Ember ideges hangon, tiszteletlenül vonja kérdőre a bírót, aki őt is kiállítja.
    A megítélt tizenegyessel Senkey egalizál.
    A bíró hosszabbít és a 33-asok kilenc emberrel kezdenek újra. Konyor hosszú lövést indít, de a labda még a levegőben van, amikor, elhangzik a meccs végét jelző síp.. Bíró: Kann Ferenc.