I. osztályú profi liga 1928/1929, 10. forduló
  1. nela: 1.200

2022.11.23, 18:28
    III. ker. FC-Budai 33 4:1 (1:0)

Változatos és érdekes küzdelmet eredményezett a „budai derby“, a III. ker. FC és a Budai 33-asok találkozása. A két régi rivális most is kemény harcot vívott a győzelemért, amelyből az újlakiak megérdemelten kerültek ki győztesen.
    Erőteljes III. ker. támadásokkal kezdődik a játék. Schillernek már az első percben nagy helyzete van! Utána Ticska veszélyeztet lefutásával, Schmidt azonban ront. A támadások váltakoznak, a III. ker. főképen Schiller révén veszélyeztet, míg a budaiak Ticskát favorizálják. A 18-ik percben
    Konyor szökteti Schillert, aki nagyszerűen átjátssza magát a 33-asok védelmén és pontos beadását Lengyel védhetetlenül a hálóba juttatja. 1:0.
    A III. ker. továbbra is némi fölényben játszik, közben Ticska éles bombáját Neuhaus bravúrosan fogja. A 28-ik percben Fodor elhagyja a kapuját, ám Drössler az üres kapu fölé emeli a labdát. A 31-ik percben Szekeres félpályáról küldött rúgása kapura megy, Neuhaus a labdát elvéti és csak az utolsó pillanatban üti ki kornerra. Ezután ellanyhul a játék, mintha mind a két csapat spórolna a második félidőre.
    A második félidő első percében Konyor holtbiztos helyzetbe kerül, késlekedik, leszerelik.
    A 3-ik percben
    Rábl leszalad, a kapura menő gyenge centerezését Fodor érthetetlenül a hálóba ejti (2:0).
    A váratlan gól felvillanyozza a III. kerületet, Fodornak ismételten alkalma nyílik hibáját kijavítania. Lassan kezd a 33-as felnyomulni, néha percekig a III. ker, kapuja előtt tanyáznak csatáraik, de még csak gólhelyzetet sem tudnak maguknak előkészíteni. Közben Rábl lefutása nagy kapu előtti kavarodást idéz elő. A kavarodás, illetve tülekedés közben, vagy
    háromszor pattan le a labda Fodorról, míg végre Lengyel véglegesen belövi. (3:0).
    Néhány perc mulva Kenyeres felesleges módon faultolja Ticskát.
    Szabadrúgás a 16-os vonalról. Ember nagyszerűen helyezett labdáját Neuhaus meg sem kiséreli védeni. (3:1)
    A játék irama fokozódik és mind a két csapatban akadnak játékosok akik hajlandók lennének „erőteljesebb" modorban játszani, azonban a kitűnően bíráskodó Schiesler József tapintatos és amellett határozott fellépése minden durvasági kísérletet csírájában elfojt. A gól után Löwy — megsérülvén — balszélsőnek megy, Ticska összekötő és Steiner visszavonul bekkelni. A csere ellenére a 33-asok a többet támadók, Ember és Kovácsy egy-egy jó helyzetet kihasználatlanul hagynak. Az utolsó öt perc a III. kerületé. Buda már megadta magát sorsának és így
    az utolsó percben Konyor remek fejese védhetetlenül röpül a hálóba.