I. osztályú profi liga 1929/1930, 12. forduló
  1. nela: 30.000

2023.05.09, 23:53
    Hungária—Budai „11“ 1:0 (1:0)
    Rögtön berúgott gól után több mint egy félidőt tíz emberrel játszott a Hungária, mégis tartani tudta az eredményt .
    Góllövő: Baráthy
    Üllői út, 30.000 néző. Bíró: Viczenik.
    Hungária: Ujvári — Nagy, Kocsis Remmer, Kompóti, Sebes — Jeckl, Titkos, Barátky, Bihámy, Híres.
    Budai 11: Lantos — Oláh, Lőwy — Czumpft, Kárpáti I., Tomecz — Schmidt, Sztancsik, Steiner, Lyka I., Schuster.
    Rögtön a Hungária nyargal előre, előbb még csak az egyik szélről a másikra pattog a labda, de már
    a 3. percben taccsdobás után Barátkyhoz kerül. A center a ráfutó Löwyt csellel becsapja, Löwy Barátky mellének szalad s közben a labda már az ellenkező sarokban pihen meg. 1:0

Nemzeti Sport, 1930. március 24.

2023.05.09, 23:46
    Hungária — Budai ,,11“ 1:0 (1:0)
    Sok gyönyörű«éint nem talált ebben a mérkőzésen sem a budai, sem a kék-fehér hívő. A 3. percben Ticska jó passzából Barátka betette a győztes gólt, ezután már a futballnak nem sok szépsége bukkant fel a játékban. Az I. félidő 37. percében Kocsis megsérül, kiviszik és vissza, se jön többé. Remmer megy a helyére, jobbhalfnak pedig Barátky áll és határozottan nagyobb sikere van, mint a centerjátékkal. A budaiak nem tudják kihasználni ellenfelük sorainak megritkulását s több jó helyzetet szalasztanak el. A Hungária főleg Kléber kitűnő teljesítménye révén tartani tudja az eredményt. Kocsis sérülése természetesen nagy hendikepet jelentett a Hungáriának, amely egyébként olyan erőtlen és színtelen futballt játszott, ami nem sok jóval biztat. Ha a budaiak csatársora akcióképesebb az eredmény a kék-fehérekre kedvezőtlenül alakulhatott volna.
    Bíró: Viczenik Ede.