Debrecen, 3500 néző. Bíró: Himmler.
    Meleg van. Süt a nap, fúj a szél. Villányinak kedvez a szerencse: széllel hátban áll fel a Bocskai.)
    Bocskai: Budai — Fejér dr., Moharos — Villányi, Moóré, Keviczky — Markos, Vincze, Teleki, Mátéffy, Horváth.
    Budai „11”: Lantos - Weber, Hunyadi — Kárpáti II., Polgár, Schuster — Schmidt, Sztancsik, Kárpáti I., Lyka, Czumpf.
    Rögtön a debreceniek támadnak és már az első percben kornert érnek el. Aztán percekig ostrom alatt áll a budai kapu. Teleki és Vincze válogatott formában bombáz, de Lantos váratlanul szintén válogatott formát árul el a kapuban. A 18. percben Moóré irtó erős lövést küld, de Lantos ezt a kornerre védi, majd a beküldött labdát is kornerre öklözi. Nem sokkal később Teleki négy emberen kígyózik keresztül, de lövése felső kapufáról zuhog vissza. Bosszantó eredménytelenül, nagy fölényben játszik a Bocskai. Végre a 30. percben
    Teleki gólt rúg,
    de a bíró nem adja meg, mert Mátéffy közben akadályozta a kapust. Már-már úgy látszik, hogy a szél támogatása ellenére sem ér el gólt a Bocskai... A 42. percben Telekit a 16-osnál buktatják. Teleki Mátéffyhól küldi a labdát, de az ront. Egy perc mulva ugyanez a helyzet, csakhogy most nem Telekit, hanem Vinczét faultolják. Most is felsorakozik az élő védőfal, de Vincze szokásához híven most is beugrik a falanxba, ezzel pánikot idéz elő s közben Teleki Mátéffyhoz passzolja a szabadrúgást, az meg hálóba ragasztja a gólt, 1:0.
    Vége is a félidőnek.
    Szünet után Polgár a center és Kárpáti I.a centerhalf a budaiaknál. Rögtön ujra nagy ostromba kezd a Bocskai. A 10. percben Horváth beadása nyomán nagy a tumultus, végre is
    Vincze laposan 5 méterről hálóba küldi a labdát. 2:0.
    Gól után a budaiaknak van tíz percük. Budai azonban menti a veszélyes bombákat. Aztán ujra Teleki és Vincze pompás játéka következik és a 40. percben Teleki szép lövést küld kapura: emberben akad még a labda, de
    a szemfüles Vincze elcsípi, a pattogó labdát és gólba tudja vágni. 3:0.
    A hátralévő idő alatt is a Bocskai támad.